Seznamte se: Stelton – kultovní dánská značka

Funkčnost, čistota designu, poctivé řemeslo – to jsou atributy, díky kterým se stala známá dánská značka. Stelton zaměstnává uznávané profesionály z oboru designu, kteří vytvářejí dokonalé designové nerezové nádobí s ohledem na zákazníky. Tak aby dobře sloužily a vypadaly.

Heslem značky je Stelton state of mind – Stelton je stav mysli. Stelton je totiž víc než jen nádobí, je to také tradice, elegance a nadčasovost, kterou si buduje jméno již od roku 1960.

Začalo to omáčníkem

Když dva kamarádi z vojny Niels Stellan Høm a Carton Madelaire začali koncem padesátých let minulého století podnikat v oblasti nábytku a sportovní obuvi, na žádný podnikatelský zázrak to nevypadalo. Až do chvíle, než se doslechli o továrně Fårevejle, též zvané „Dánská nerezová“, která vyráběla v té době v Dánsku oblíbené nerezové nádobí.

Začali s omáčníkem, který se stal hitem nejen v Evropě, ale také za oceánem. Nicméně bylo jasné, že pokud budou nabízet výrobky zaměnitelné s konkurencí, žádného velkého úspěchu se nedočkají.

Nové tvář, nové vize

Tehdy přišel Peter Holmblad, který se postavil do čela společnosti, s nápadem a oslovil nevlastního otce Arne Jacobsena – uznávaného dánského architekta a designéra. A začala rodit nová tvář značky Stelton.

Jacobsen měl navrhnout čajový a kávový servis se vším všudy včetně potřeb k baru v provedení nerezové oceli. Po třech letech nedorozumění se zadavatelem a hledání nové cesty přišel s kolekcí Cylinda-Line, která ohromila svým inovativním pojetím a byla v roce 1967 oceněna prestižní cenou ID-prisen.

V Jacobsenově designovém rukopisu poté pokračoval Erik Magnussen, jehož řada ikonických termosek EM77 patří k absolutním bestsellerům v sortimentu značky.

V současnosti své skandinávské kořeny nezapře také kolekce konvic a termosek na kávu či čaj Emma, která přímo láká k posezení v čisté venkovské přírodě, zatímco tvarosloví kolekce Theo našlo svou inspiraci na Dálném východě.

Úspěch každé další řady vychází z ideální kombinace precizního zpracování a nadčasového designu. Budiž důkazem, že i po více než půl století jsou první stále ve výrobě řady a stále žádané.

Z dostupných zdrojů vytvořila redakce
Foto: DesignVille.cz

25.8.2016 3:26

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist