Seznamte se s ClickTexem

Inovativní smýšlení a tvůrčí flexibilita, i tak by se dal označit postup při pátrání po nových podlahovinách, u nichž si tvůrci dali za úkol pestrou dezénovou nabídku a snadnou pokládku. Výsledkem se stala textilní podlahová krytina ClickTex od výrobce Paradoru.

133560-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

V tomto případě se jedná o podlahovinu, kde je na nosném materiálu umístěn textilní povrch. Toto řešení má oproti běžným podlahovinám mnoho výhod. Jednou z nich je velmi snadná a nekomplikovaná pokládka. Jedná se tedy vlastně o kobercové palubky na nosných deskách HDF. Palubky jsou spojeny zaklapávací mechanikou. Touto metodou je jednoznačně dán textilním podlahovinám nový rozměr.

ClickTex je při chůzi zcela bezpečný a navíc i velmi příjemný. Při nášlapu je velmi tichý a své příznivce si mimo jiné jistě získá i svým výjimečným vzhledem. Jelikož jsou v nabídce různé barvy a dezény, je množství jejich kombinací takřka nekonečné. Palubky ClickTex mají stabilní rozměr 1285 x 400 x 13 mm. Díky zaklapávací mechanice je jejich pokládka stejně snadná jako u laminátu. Srovnáme-li s ClickTexem koberce v rolích, je na straně ClickTexu znatelně menší prořez.

V současné době je ClickTex vyráběn ve dvou variantách, a to ve variantě ClixTex Classic 4010 a Trendtime 1. Varianta ClickTex je dodávána na tvarově stabilních deskách HDF, které jsou následně opatřovány kvalitní nášlapnou vrstvou z koberce. Textilní podlahoviny jsou vyráběny ze 100% polyamidu. Obě jsou pak vyráběny v kvalitě střiženého vlasu (Melange  Velours).

Příjemné teplé barvy dominují u produktové řady Classic 4010. Příjemné barvy v odstínech písek, šedá, hnědá nebo zlatá jsou ověřené u zákazníků.  3 trendových barev a 2 designové vzory zahrnuje produktová řada Trendtime 1. Obě varianty umožňují skládání palubek do jednobarevné plochy anebo naopak je možné kombinovat při pokládce více barevných odstínů. Nabízejí se možnosti pokládat barvy od světlé ke tmavé anebo využívat barevné kontrasty.

Jak je vidět, nabídka podlahových krytin na současném trhu je obohacena o další, velmi perspektivní materiál, který se jistě velmi brzy rozšíří i do našich domácností.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: materialsandsources.com, allfloors.de, parkettlager.at, holz-speckmann.de, laminat-kontor.de

5.5.2015 1:01

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist