Sezení, měkké už na pohled

S používáním paměťových pěn a podobných sofistikovaných výplní se sedací plocha odpočivného nábytku vyhladila, a na pohled působí spíš pevně, podobně jako polštáře pro opření. Ale není to striktní pravidlo, a kdo má rád uvolněnost a mazlivou měkkost na první pohled, najde si i sestavy, které jsou lehounce pomačkané a vysloveně zvou: Zaboř se!

03_arketipo_divano-1100x618.jpg Celá galerie 14 Zdroj: Arketipo

Kůže, pravá kůže

Samozřejmě právě tento materiál nemusí měkkost nijak předstírat, příjemně pruží, nepropadnete se do ní, ale chová se k vám, jako – prostě jako vaše kůže, příjemně přilne. Řeči o tom, jak se na kůži člověk paří, jsou jen řeči, a majitel se nechal nachytat na dobře upravenou (a také správně provoněnou) náhražku kůže. Ta pravá dýchá.

Tkaniny

Měkký, hebký a jemný dneska může být i len, nepraktičtější je snad bavlna, kterou stáhnete a pěkně vyperete.

Velmi luxusním dojmem, ale i pocitem se vám odvděčí dražší vlněné materiály, nebo i dobře zpracované směsi, na kterých už pouhým hmatem nepoznáte, z čeho jsou. Mnohdy slouží lépe než čisté materiály, protože výrobce šikovně využije dobrých vlastností jednotlivých vláken, která použije.

Výhody a nevýhody

Polštáře tohoto sedacího nábytku nejsou nikdy vycpané na sto procent, působí proto ležérně, pohodově, boříte se do nich. Můžete na pohovku poházet další polštáře, pořád to vypadá dobře. Ostatně s přidanými polštáři pracujeme i v tom případě, kdy jsme zakoupili sezení na pohled pevné, bez jediného faldíku.

K pocitu pohodlí a uvolněné atmosféry přidejte ještě nějaký ten pléd, hodně měkkou pokrývku, nebo přehoz.

Ale pozor, jakmile se blížíte spíš k penzi, než k zakládání rodiny, na měkké polštáře, do kterých se zaboříte, raději zapomeňte. Opravdu se z nich čím dál tím hůř vstává. Pro vás je pevné a ne zrovna nízké sezení a k tomu ty měkoučké plédy a polštářky. Byt vůbec by se měl „na penzi“ dost proměnit, ale o tom snad někdy jindy.

Foto: Salone Internazionale del Mobile Milano

8.11.2017 10:30 | autor: Vladimíra Storchová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist