Sexy nábytek je….

Jak vypadá sexy nábytek? Je to nábytek, který je vzrušující na pohled? Ale co to znamená? Musí mít štíhlé boky a nebo svalnaté paže? A musí vlastně napodobovat ženské a nebo mužské tělo? Je sexy holá nahota a nebo spíše letmý náznak? Mimochodem, znáte slavnou židli Pantonka? A co židle, která má stejně přitažlivý zadek, jako žena, za kterou jste se nedávno otočili na ulici?

Před více než 40 lety navrhl dnes již dávno světově proslulý designér Verner Panton svou slavnou židli nazvanou lakonicky i poeticky „Pantonka“. Elegantní a možná i „sexy“ linie židle možná vzdáleně připomenou lidské tělo a po sléze snad i tělo přímo ženské, ale kdybychom se rozhodli najít v Pantonce např. něco ze světa rostlin a inspiraci květem lilie, pak bychom asi také uspěli. A nebo ne?

Italský návrhář Fabio Novebre navrhl pro rovněž italskou společnost Casamania kolekci sedacího nábytku v čele se židlemi Him&Her (Jeho & Její) a nikterak se netajil inspirací právě zmiňovanou židlí Pantonka. To, co kdysi Verner Panton nechal jakoby za oponou a co nevyslovil, to Fabio Novebre řekl nahlas a obtiskl do sedákové části ženské a mužské hýždě. Jak vypadá podle vás sexy nábytek?

TIP: zkuste se zamyslet nad tím, nakolik je Him and Her více či méně sexy než Pantonka a zdali se vlastně vůbec dá o přívlastku „sexy“ uvažovat.  Co je to sexy nábytek?

Velká fotogalerie stylového nábytku

Ať už je to jakkoliv, výstřední charakter židlí Him and Her a jejich nepřehlédnutelně sexuální akcent, se stává vyhledávaným zpestřením stejně tak výstředních interiérů. I cena je poněkud vyšší, než třeba u zmiňované Pantonky, která je dnes již nedílnou součástí sbírek umělecko průmyslových muzeí. Na druhou stranu se nejedná i nikterak astronomickou částku. V lesklém provedení si Him and Her vyžádá investici mírně přesahující hranici 20 tisíc. Láká vás sexy nábytek?

Další inspirace ve článku „Hard rock interiér“ v Las Vegas? Žádné kytary ani Harley Davidson!

Red.
foto Alax

9.2.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist