Sexy nábytek je….

Jak vypadá sexy nábytek? Je to nábytek, který je vzrušující na pohled? Ale co to znamená? Musí mít štíhlé boky a nebo svalnaté paže? A musí vlastně napodobovat ženské a nebo mužské tělo? Je sexy holá nahota a nebo spíše letmý náznak? Mimochodem, znáte slavnou židli Pantonka? A co židle, která má stejně přitažlivý zadek, jako žena, za kterou jste se nedávno otočili na ulici?

127427-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Před více než 40 lety navrhl dnes již dávno světově proslulý designér Verner Panton svou slavnou židli nazvanou lakonicky i poeticky „Pantonka“. Elegantní a možná i „sexy“ linie židle možná vzdáleně připomenou lidské tělo a po sléze snad i tělo přímo ženské, ale kdybychom se rozhodli najít v Pantonce např. něco ze světa rostlin a inspiraci květem lilie, pak bychom asi také uspěli. A nebo ne?

Italský návrhář Fabio Novebre navrhl pro rovněž italskou společnost Casamania kolekci sedacího nábytku v čele se židlemi Him&Her (Jeho & Její) a nikterak se netajil inspirací právě zmiňovanou židlí Pantonka. To, co kdysi Verner Panton nechal jakoby za oponou a co nevyslovil, to Fabio Novebre řekl nahlas a obtiskl do sedákové části ženské a mužské hýždě. Jak vypadá podle vás sexy nábytek?

TIP: zkuste se zamyslet nad tím, nakolik je Him and Her více či méně sexy než Pantonka a zdali se vlastně vůbec dá o přívlastku „sexy“ uvažovat.  Co je to sexy nábytek?

Velká fotogalerie stylového nábytku

Ať už je to jakkoliv, výstřední charakter židlí Him and Her a jejich nepřehlédnutelně sexuální akcent, se stává vyhledávaným zpestřením stejně tak výstředních interiérů. I cena je poněkud vyšší, než třeba u zmiňované Pantonky, která je dnes již nedílnou součástí sbírek umělecko průmyslových muzeí. Na druhou stranu se nejedná i nikterak astronomickou částku. V lesklém provedení si Him and Her vyžádá investici mírně přesahující hranici 20 tisíc. Láká vás sexy nábytek?

Další inspirace ve článku „Hard rock interiér“ v Las Vegas? Žádné kytary ani Harley Davidson!

Red.
foto Alax

9.2.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist