Sexy interiér? Glamour interiér?

Pamatujete na 80.léta? A spojuje se vám s nimi pojem „glamour“ ? Jak by vypadal „glamour“ interiér? Tohle slovo se překládá jako „kouzelný“, možná „okouzlující“ a používalo se i ve srovnání s módou a účesy právě oněch 80.let, kdy se jako „glamour“ označovala dlouhá a kudrnatá hříva na hlavách populárních a rockových hudebníků. Glamour byla slavná skupina Europe. Glamour je primárně takzvaně sexy, glamour je….

127764-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Jako „glamour“ se ale také označuje např. fotografický styl, jehož rozpoznávacím znamením je až okázale znázorňovaná krása ženského těla. Akcent je přitom kladený na sexualitu, erotičnost a to způsobem, který neušel ironické pozornosti kritiků, kteří pak hovořili o určité kýčovitosti a opulentní kráse. Pojem  Glamour se začal používat pro mírně pejorativní označení přílišného důrazu kladeného na „hezkost“ a erotičnost. A odtud také pak „glamour“ jako název pro zženštělé rockery v roztrhaných jeansových kalhotách a s blonďatou kudrnatou hřívou nabízející samy sebe jako sex symbol.

Může být interiér sexy? A může být „glamour“?

Jako sexy se chápe něco, co má jednoduše vzrušivou povahu a sexuální apel. Oblečení je sexy, pokud ukáže a nebo zdůrazní právě ty partie lidského těla, které přirozeně přitahují pozornost a které jsou vzrušující. Sexy je pohled, které může muž nebo žena věnovat svému partnerovi, či komukoliv jinému. Sexy mohou být za určitých okolností i barvy, ale není možné říct, že apriori sexy je barva rudá, protože rudé osvětlené nebo rudé prádlo na krásné ženě je jistě sexy, ale rudá je také barva např. požárního vozu a už tohle přirovnání má spíš k humoru, než k vyvolání sex apelující reakce a hasičské auto tedy rozhodně sexy není, byť je rudé.

Velká fotogalerie moderních interiérů

A mohou být jako sexy označené tvary? Tedy tvary jiné, než tvary ženského či mužského těla? Může být pak sexy postel, židle, potažmo koberec, záclony a nebo příbory a čajové šálky, aniž by přitom nepřipomínaly např. ženské poprsí?

A jak by to pak vypadalo, kdyby tohle všechno možné bylo a kdyby to bylo trochu přehnané tak, jako umí být přehnaně sexy právě styl glamour?  Podívejte se na přiložené fotografie.

Další inspirace ve článku Vila Jan Kaplický

Red.
Foto: kabmurungraya.net

16.4.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist