Senzační posezení na oknech v moderních bytech

V některém z našich minulých článků zaměřených na bydlení jsme se věnovali zařízení v oblasti okolo oken. Sledovali jsme nápady doslova z celého světa, se kterými přišli majitelé domů a bytů, kteří si zařídili přímo na okně nebo těsně pod ním skvělé relaxační prostory, ať už vhodné k sezení, nebo dokonce i k poležení. Článek a zveřejněná fotogalerie měly u čtenářů velký ohlas, a proto jsme se rozhodli k tomuto tématu opět po čase vrátit.

Koho posezení v okně osloví

K vytvoření takového posezení na okně nás obvykle inspiruje jedna zásadní věc, a tou je skvělý výhled. Je jasné, že nikdo z těch, kteří bydlí na rušném sídlišti, kterému by se bez nadsázky dalo říkat „Mačkalov“ ani o takové posezení na okně nebudou stát. Ale ti šťastlivci, kteří mají výhled na hladinu blízkého jezera, či rybníku, do přírody, do korun krásných stromů, nebo na okolím protékající řeku, ty nejspíš myšlenka na posezení v okně přímo nadchne.

Kde se okenní posezení uplatní

Uplatnění najdou taková místa všude tam, kde jsou vášniví čtenáři, denní světlo je totiž pro naše oči mnohem příznivější, než světlo umělé, a také občasné odpoutání od textu a oddych pro oči je vítaný. Tohle znají hlavně studenti, jejichž skripta čítají stovky až tisíce stran, a tak učení na takovémto místě jim určitě výrazně pomůže v tom, „nalít“ jim vědomosti doslova přímo do hlavy.

Jak učinit prostor co nejpohodlnější

Někdy k dosažení komfortu na takovémto místě postačí vybavit ho vhodným podsedákem a opodál postavit malý odkládací stolek, jinde bude zapotřebí vše ještě doladit vkusnými polštáři, které budou sloužit jako pohodlné opěrky. Podaří-li se vám vše sladit ve vzájemné barevné a materiálové harmonii, výsledek bude bezpochyby dokonalý.

S trochou důvtipu, nadšení a smyslu pro kombinaci se vám jistě za pomoci výběru skvělých nápadů zveřejněných v naší dnešní fotogalerii podaří vybudovat takový okouzlující prostor i u vás doma.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: decoist.com

17.9.2014 4:00
Více o tématu: bydlenísvětlo

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist