Sen o unikátním bydlení si splnili díky důvěře a odvaze bourat

Cesty k ideálnímu bydlení jsou různé – stěhování, stavba, rekonstrukce. Ale koupit byt v novostavbě a vzápětí ho téměř kompletně vybourat, to už chce opravdu odvahu a silnou vizi!

perex_titulka-2-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: Design Living Concept

Mladý pár měl představu o luxusním, designovém interiéru, který bude unikátní a mimo zavedené šablony. A přesto, že koupili zcela nový byt v holešovické novostavbě, ocitli se před zásadním rozhodnutím – bourat, nebo nebourat?

I v dnešní době se totiž mohou najít nové developerské projekty vycházející ze zastaralých, zažitých standardů – malá nepoužitelná předsíň nebo oddělená koupelna a toaleta. Přijít do čerstvě dokončeného bytu a pustit se do bourání se ale chce málokomu a často tak přijme developerem navrženou dispozici s tím, že je to vlastně dobré.

„My jsme ale nechtěli byt, který je dobrý. Dobrý je málo. Chtěli jsme byt, který bude jiný, kde se design interiéru stane součástí našeho životního stylu. Vždyť je to něco, co nás bude obklopovat a ovlivňovat každý den,“ popisuje svoji cestu k rozhodnutí majitel bytu. A tak přišel na řadu výběr designéra, který vyslechne představu klientů a nabídne víc, než jen selekci hezkého nábytku. Volba padla na Design Living Concept.

„Pro nás bylo zásadní klienta vyslechnout, naladit se na něj a potom mu nabídnout ucelený koncept. Nejen bytový design, ale vizi, způsob života a princip fungování v prostoru,“ popisuje filosofii designového studia jeho majitelka Ing. Andrea Jelínková.

V Holešovicích se tak začalo doslova od podlahy. Poté, co se vše strhlo a vybourala se původní dispozice, položila se nová podlahová krytina – tu tvoří keramická dlažba doplněná kusovým kobercem.

Kuchyňská linka vyrobená na míru kombinuje lakované dřevo a kamennou pracovní desku. Se zbytkem bytu ji propojuje jídelní stůl s deskou z kamene calacatta a čtyřmi čalouněnými židlemi.

V obytné části bytu si designéři z Design Living Concept vyhráli se skleněnou mozaikou Sicis na stěně za postelí, samotná postel je čalouněná.

Atmosféru bytu definuje atypický nábytek z lakovaného dubu a kožená sedačka a stolek Rolf Benz – to vše v tlumených přírodních barvách.

Do bytu o ploše 46m2 se vešla i velkoryse řešená koupelna s volně stojícím umyvadlem a sprchovým boxem KOS s chronoterapií a tureckou saunou.

Dvanáctimetrová terasa v šestém patře se po položení travního koberce stala soukromou oázou ve velkoměstě, s pohodlným sezením a venkovní sprchou Jee-o.

„Chtěli jsme vytvořit něco jedinečného a nadčasového a věděli jsme, že sami to nezvládneme. Možná máme vkus a styl, ale věřím, že perfektního výsledku dosáhneme jedině s designérem, který vidí za horizont,“ popisuje svou počáteční úvahu majitel bytu.

„To, co tu dnes vidíme, je výsledkem dvou věcí – spousty naslouchání na obou stranách a následně velké důvěry v nás designéry. Jen díky tomu vznikl interiér bez kompromisů a vize nezůstala na půl cesty, jak tomu bohužel často bývá.“ uzavírá úspěšnou spolupráci Andrea Jelínková.

Design Living Concept se při této realizaci postaral o vše od návrhu bytového designu, stavební realizace, dodání veškerého nábytku a doplňků až po finální úklid.

 

28.9.2020 12:08 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist