Sedačka jako socha

Začátkem listopadu začínají obchodníci zpracovávat své potenciální zákazníky skutečností blížících se vánočních svátků. Není rozhodně žádnou výjimkou, když investici do dárků lidé spojují s investicí do zvýšení kvality svého bydlení, přičemž nemusí jít o tradiční nákup spotřební elektroniky. Naopak může na řadu přijít např. nová sedací souprava nebo jiný, stejně zásadní zařizovací předmět, jež má výrazný vliv na celkové vyznění obytného interiéru. A pokud tedy opravdu sedací souprava, pak proč ne nějaký pěkný „designový“ kus?

Nejfrekventovanější a zároveň nejreprezentativnější částí obytného interiéru je jistě ta místnost, které jsme si zvykli říkat obývací pokoj. Právě jemu věnují uživatelé největší péči při řešení dispozice a potažmo tedy při výběru jednotlivých zařizovacích předmětů. A nejvýraznějším předmětem je co vytvoření charakteru této místnosti jistě sedací souprava, prostřednictvím které je do značné míry obývací pokoj tzv. určen.

Velká fotogalerie sedacích souprav

Sofa jako artefakt
Při vstupu do jakéhokoliv prostoru, a tedy i do obývacího pokoje, zaujme návštěvníka nejvýraznější prvek, který je schopen na sebe poutat pozornost. Jeli veškeré vybavení nějakým způsobem jednolité, např. celé v tmavých barvách a pouze sedací souprava je vyvedena např. ve výrazné barvě rudé, pak to bude jistě právě ona, která zanechá nejsilnější dojem a stane se dominantou ve smyslu jakého si génia loci daného pokoje. Ostatní zařizovací předměty mhou být tedy např. zcela průměrné či konformní a nebo nenáročné co do pořizovacích nákladů, ovšem díky zvýšené péči při výběru zmiňovaného „designového“ kusu sedací soupravy se přesto místnost i se svou atmosférou dostane na mnohem vyšší úroveň. Celkové náklady na vybavení obývacího pokoje se přitom nemusí vyšplhat na závratnou úroveň.Přejeme Vám šťastnou ruku při výběru toho správného „kusu“.
Jaroslav Zákolanský
Foto Vitra, Perobell, Ligne Rosset, Tom Caldwell, Ranny Architects
1.11.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist