Sedací soupravy odolné vůči dětské kreativitě

Internetové diskuze na portálech pro ženy s dětmi se jen hemží podobnými dotazy. „Nevíte prosím, jak odstranit ze sedačky čáry propiskou? Naše malá si hrála s fixami a v zápalu tvořivosti pomalovala i gauč. Poradíte někdo, čím by to mohlo jít dolů?

Všeobecnou odpovědí na veškeré dotazy týkající se čištění pozůstatků dětské kreativity jsou vlhčené ubrousky. Ty, jak se zdá, dokážou zachránit ledacos, pokud ovšem umělecké dílo není již zcela zaschlé. Mezi dalšími populárními radami v tomto směru se často vyskytují voda s pracím práškem, jedlá soda, sůl či peroxid vodíku. Pokud tedy máte doma tvořivou drobotinu, rozhodně není od věci si všechny výše vypsané tipy projít, abyste své sedačky připravily i na ty nejhorší scénáře. Mimochodem, věděli jste například, že existují odolné sedací soupravy, jejichž potah byl pro podobnou kreativní zátěž účelově upraven?

Co všechno bude muset vydržet

Největší problém při pořizování správné sedačky do domácnosti je výběr vyhovujícího potahového materiálu. Mezi přísnými kritérii, která musí splňovat, patří například snadná údržba, pohodlné sezení i materiál příjemný na omak a v neposlední řadě také to, aby sedačka svou texturou i barvou dobře ladila s ostatními doplňky a zařízením našeho domova.

Asi nejpraktičtější potahový materiál pro rodiny s dětmi je ten, který se dá ze sedačky kdykoli sundat a vyprat v pračce. Pokud ale dáváte přednost sedačkám v celku, budete se muset podívat po nějaké, která je potažena odolnějším materiálem. Jen je nutné si předem ujasnit, před čím přesně chceme naši sedačku chránit. Vlastníte domácí mazlíčky? Pak jistě víte, že i zvířátka dokážou doma napáchat pěknou neplechu, proto myslete při výběru i na ně.

Fixy, pastelky i vodovky

Dětem často v zápalu inspirace při malování a jiné tvorbě nestačí pouhý list papíru, a tak se kolikrát stává, že „zkrášlí“ i vaše bytové vybavení. Dnešní trh už ale nabízí sedačky, které jsou proti nejrůznějším barvičkám odolné a zvládnou se s takovým zašpiněním vypořádat. Pokud vám například ratolest pokreslí fixou čalouněný nábytek potažený syntetickou kůží Vienna či LOFT, stačí vám na odstranění obyčejná guma na papír, která většinou nechybí v žádném dětském penále.

Na své si přijdou i zastánci nekožených sedaček. Například potahová látka Maroko disponuje podobnými vlastnostmi jako již zmíněná kůže, na pohled i na omak však působí jako semiš. Pokud vám děti pomalují tuto sedačku pastelkami, opět to nepředstavuje žádný problém. Stačí pouze přiložit navlhčený hadřík a krouživými pohyby uvést sedačku do původního stavu. Tento typ potahové látky je navíc odolný i vůči vodě, takže vás nerozhodí ani zásah vodovkami či rozlitým džusem.

Voda, džusíky, šťávy a jiné tekutiny

Čistě voděodolné sedačky pak nejsou ničím novým pod sluncem. Při jejich pořizování budete mít na výběr u mnoha výrobců, protože polití tekutinou je nejčastějším důvodem skvrn na čalouněném nábytku. V prodeji tak jsou sedačky potažené speciálními materiály, které zabrání vsáknutí jakékoli tekutiny. Pokud se vám tedy taková nehoda s kapalinou stane, na povrhu sedačky se vytvoří kapky, které stačí setřít suchým hadříkem.

Voděodolnost samozřejmě platí i pro polití kávou či vínem. To je dobrá zpráva zejména pro ty, kteří po celodenním shonu a hlídání dětí rádi večer relaxují u sklenky vína. Když se vám ji totiž podaří zvrhnout na sedačku, může vás trápit maximálně to, že si musíte nalít novou.

-pas-
Foto: www.jena-nabytek.cz

1.9.2016 3:46

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist