Sedací nábytek podle poslední módy

Sedací nábytek bývá zpravidla dominantou obývacích pokojů, ale také jídelen, či kupříkladu teras a balkónů. Designéři mají tento typ nábytku v oblibě především díky tvárnosti jeho pojetí a variabilitě volitelnosti stylů i barevných kombinací.

131100-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: archiv redakce

Materiálové kombinace

Vezměme si kupříkladu nejtypičtější kus z „rodiny“ sedacího nábytku – pohovka, sofa, či chcete-li sedačka. V případě, že aktuálně vybíráte tuto „první dámu obýváku“ do vašeho nového domova, anebo jste se prostě usnesli, že už by vaše obydlí sneslo trochu čerstvější model tohoto druhu nábytku, nežli je vaše stávající, byť kvalitní pohovka, narazíte zcela jistě na zásadní dilema. To dilema zní – čalounění, tedy konkrétně materiál, z něhož je vyrobeno. Bude to kůže, nebo nějaký druh textilie? Nábytkářský trend velí, zkombinujte to. Základ sedačky může být vyroben z kůže, sedáky a zádové opěrky pak z nějaké kvalitní látky.

Skryté technologie

Aktuálně vyráběný sedací nábytek se také snaží svým budoucím majitelům co nejvíce sezení zpříjemnit a udělat tak z obyčejného sledování televize nebo čtení knihy, či práce u počítače co nejvíce relaxační, ba až terapeutický zážitek. Křesla a lenošky tak mají ve svých útrobách ukryty různé masážní vložky a sedací soupravu si zase můžete pořídit vybavenou například kvalitním audio systémem, relaxačním a masážním programem s dálkovým ovládáním a mnoha rozličnými výdobytky moderní technologie pro bydlení.

Péřový luxus

Dnes to už dávno není molitan anebo paměťová pěna, čím se plní ty nejluxusnější sedací soupravy, pohovky a křesla. Věřte, či ne, neuvěřitelný comeback právě teď zažívá peří. Vydraným, očištěným a ošetřeným peřím se plní velké sedačky, ve kterých se pak opravdu každý musí cítit tak pohodlně, že psi při každém dosednutí připadá, jako v peřince. Jako každý přírodní materiál však vyžaduje i peří jistou péči protože časem začíná ztrácet svůj objem. Proto je nutné je častěji větrat venku a tu a tam péřové výplně vyjmout ze snímatelného čalounění a nechat je profesionálně vyčistit.

A zase ty barvy

Na rozdíl od minulých sezón, kdy tón udávala jednoznačně bílá, jsou v kurzu momentálně spíše přírodní tóny. Rozhodně neuděláte žádnou chybu, pokud podlehnete kouzlu pravé, ale i syntetické kůže. Lakovanou kůži s ochranným filmem pak můžete doplnit lesklými anebo naopak matnými polštářky v kontrastních barvách. Velmi univerzální jsou také tóny šedé barevné škály – od popelavé, až po holubí šeď. Snad každý designér, který je v nábytkářských trendech „jako doma“ by vás pochválil, pokud pro svůj interiér zvolíte sedací nábytek tmavšího tónu s výrazně kontrastním, až zářivým prošíváním v okrajových lemech, anebo s příčným prošitím o drobnějších švech.

Lucie Sýkorová

Foto: Homedit.com

6.8.2014 12:53

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist