Šedá není nudná! Oku lahodí a skvěle se kombinuje… se vším

Potlačená barevnost je trendem současných interiérů. Ať vezmeme v potaz vzrůstající oblíbenost dřevěného dekoru, která barevností zrovna nehýří, nebo módní vlnu industriálního stylu, který si libuje v surovosti továrních hal a pouze účelného vybavení. A pak beton, který se dere doslova do všech prostorů. Není divu, že šedá je zrovna v kurzu.

Beton i na nábytku

Betonová stěrka do koupelen pronikla už dávno jako plnohodnotná náhrada kachliček. Ale pokud toužíte po klasičtějším pojetí, nechte obklady na stěnách a beton si dopřejte na koupelnových skříňkách.

„Vzhledem k vlhkému prostředí, které je s koupelnou všeobecně nejvíce spojované, je betonový laminát tou ideální volbou pro koupelnový nábytek, protože je vůči útokům vody imunní,“ říká Ing. Zdeněk Blažek, manager marketingu společnosti Dřevojas, v. d., český výrobce koupelnového nábytku.

Šedé dveře? A proč ne?

Dveře nemusí být jen bílé. Šedé jedinečně doplní moderní minimalistický prostor. Uvítá je každý, komu nebyl do vínku dán cit pro barvy a nezvládne sladit všechny barevné detaily interiéru. Ukázkou je dřevodekor Driftwood. „Laminátový povrch Driftwood je odolný proti běžnému provozu domácnosti, a proto je jeho využití možné nejen na podlaze, ale i na obkladu stěn či na dveřích,“ vysvětluje pan Martin Dozrál, generální ředitel společnosti SOLODOOR a.s., český výrobce interiérových dveří a zárubní.

Šedá se uplatní i na dekoru skleněných doplňků. Třeba tolik oblíbené pískování má lehký nádech holubí šedi a do interiéru vnese křehkou eleganci. „Pískované sklo patří k tradičně nejoblíbenějším variantám interiérového skla. Pískování má lehce šedobílý nádech a ten je v kombinaci s čirým sklem opravdu nadčasovou záležitostí pro jakýkoli interiér,“ uvádí pan Petr Paksi, výkonný ředitel společnosti J.A.P.

Skleněné dveře vkusně doplní zárubně s hliníkovou konstrukcí. Například dveře Master. „Hliníkový rám nám na rozdíl od dřevěného umožňuje opláštění rozmanitými materiály o síle 4 mm. Tak proč nevyužít třeba skleněnou desku podbarvenou do šedého odstínu. A navíc díky hliníkové kostře nám tyto dveře narůstají do závratných výšek končících na 3,7 metrech. A zkuste pak o těchto dveřích říct, že působí jako nenápadná šedá myš,“ s úsměvem glosuje pan Petr Paksi.

K šedým dveřím jednoznačně patří i kování ve stejné barvě! Dokonale splyne a podpoří celek, aniž by na sebe zbytečně strhával pozornost. „Kolekce MAXIMAL v sobě kombinuje mat kovu na těle kliky a perleťově šedou v její výplni,“ říká pan Roman Ulich, designér společnosti M&T, jediného českého výrobce designového dveřního a okenního kování.

dve-e-master-foto-zdroj-j-a-p-2-.JPG

Zdroj: archiv redakce

Interiér jako z černobílé fotografie?

Bílé stěny černé doplňky a čím to doplnit? Šedý nábytek je správnou volbou pro tolik oblíbený severský styl stejně jako minimalismus. Ani v jednom případě nesmí chybět bláznivé barevné akcenty.

„Jde o odstín, který se dobře kombinuje s čímkoli, pokud šedou zvolíme na nábytek, je možné ho spojit s jakýmkoli dalším barevněji výrazným vybavením interiéru, anebo drobnými doplňky v bláznivých barvách,“ říká pan Martin Dusík, vedoucí obchodního oddělení Trachea, a.s., největšího českého výrobce nábytkových dvířek.

t-acrylic-lesk-sedy-londyn-a-t-acrylic-mat-arkticka-modr-foto-zdroj-trachea.jpg

Zdroj: archiv redakce

Hliníková okna? Kde na ně vzít a nekrást?

Okna z hliníku jsou velmi trendy a vytvářejí dojem jedinečné exkluzivity. Bohužel jejich cena je značně astronomická. „Ideálním řešením proto často bývá řada oken PROGRESS ALU, která kombinuje vzhled hliníkových oken a ekonomickou dostupnost oken plastových. Tajemstvím je vnější hliníková obložka umístěná na umělohmotný okenní profil,“ říká Ing. Miloslav Culka, obchodní ředitel firmy DAFE-PLAST, která se zabývá výrobou plastových a hliníkových oken. Váš dům se tak může pyšnit nenápadným, ale přesto velmi luxusním šedým leskem hliníkového okna bez vysoké investice.

Šedá je nejen designová, ale v některých případech dokáže být velice funkční. „Zvolíte-li pro venkovní stínící látkové rolety screen šedou barvu, tak nikdy nebudete mít z interiéru černou tmavou místnost. V tomto provedení totiž rolety odrazí teplo, ale světlo propustí, i když budou zatažené,“ uvádí za značku Minirol pan Radek Havelka.

Z dostupných zdrojů vytvořila reakce
Foto: DAFE-PLAST, Dřevojas, J.A.P., Minirol, M&T, SOLODOOR a Trachea

9.6.2017 6:55

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist