Secesní byt na nábřeží omládl zdařilou rekonstrukcí

Byt snů – na nábřeží Vltavy, plocha přesahující sto metrů čtverečních, vysoké stropy, ohromující výhledy přes řeku, umíte si představit lepší bydlení? Ano! Když se takový prostor citlivě zrekonstruuje, aby vyhovoval požadavkům moderní doby a zachoval si genia loci.

janackovo_nabrezi_06-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: WARCH

Majitel právě zakoupeného bytu se obrátil na architektonické studio WARCH Pavlíny a Jiřího Weissových. Nevyhovující dispozice si žádala rekonstrukci a hlavním požadavkem klienta bylo co nejvíce propojit jednotlivé pokoje a prostor v jeden celek, zbytečně ho nedělit dveřmi či příčkami a maximálně využít vzdušnost bytu, ke které velkou dávkou přispívají velmi vysoké stropy.

Zmiňovaný byt se nachází v secesním domě na pražském nábřeží v těsné návaznosti na řeku Vltavu, nabízí překrásné výhledy na řeku a genius loci je v bytě všudypřítomný. „Vzhledem k tomu, že podlahová plocha bytu je 125 m2, bylo nutné uvažovat ve větším měřítku. Klient byl otevřený k netradičnímu řešení a atypické dispozici,“ říká architekta Pavlína Weissová.

Revoluční změny

Původní majitelé by tu po rekonstrukci určitě zabloudili. Kuchyň byla umístěna na nové místo a pomocí průchodů propojena s obývákem.

Na obývací část přímo navazuje pracovna, která je oddělená pouze skleněnou polopříčkou. Pro návštěvy vybudovali v pracovně samostatné zvýšené spací patro, které je přístupné po atypicky provedené knihovně. Pod spacím patrem je z druhé strany přístup do šatny situované u vstupu do bytu.

Okna ložnic směřují do vnitrobloku, který skýtá větší soukromí a výhled do zeleně. Ložnice rodičů má vlastní koupelnu, která je oddělená skleněnou polopříčkou. K ložnici náleží původní zimní zahrada a samostatná šatna.

Jednotná podlaha a nábytek na míru

Vzhledem k tomu, že hlavním požadavkem bylo maximálně propojit všechny prostory je v celém bytě použita jednotící podlahová krytina v podobě velkoformátové keramické dlažby o rozměru 3 x 1,5 m. Ta dala bytu jasný charakter, propojila a zároveň prosvětlila celý byt.

Veškerý nábytek navrhli architekti a nechali vyrobit na zakázku. V rámci interiéru jsou požity čtyři základní materiály, kromě velkoformátové dlažby na podlahách a obkladech v koupelnách se jedná o atypický nábytek převážně z dubové dýhy v kombinaci s matným bílým lakem. Solitérní kusy nábytku jako umyvadlové desky a kuchyňský ostrůvek s jídelním stolem jsou provedeny z umělého kamene corian.

27.11.2020 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist