Jak se vám líbí barvy roku 2021 – šedá a žlutá? Inspirujte se, jak je kombinovat v interiéru

Ano, čtete dobře, Institut Pantone vyhlásil pro rok 2021 hned dvě barvy roku, a to kontrastní odstíny Illuminating Yellow a Ultimate Grey. Výrazná kombinace šedé a optimistické žluté, jako by odkazovala k nelehkému roku letošnímu a vkládala naději a radost do roku 2021. V bohaté fotogalerii vás je naučíme kombinovat.

snugsofa_6599047_therebel3seatersofainaboxinmidgre-1100x618.jpg Celá galerie 18 Zdroj: Snug sofa

Ať se vám kombinace těchto dvou barev líbí, nebo ne, je jasné, že vás v příštím roce budou provázet na každém kroku. Nejen v bytovém designu, kde ozdobí hlavně bytové doplňky a textil, ale také na módním oblečení. Spárování těchto dvou odstínů není vlastně nijak překvapivé. Illuminating nás zavede do pozitivnější a jasnější budoucnosti, kdežto Ultimate Grey představuje zamyšlení nad právě uplynulým rokem. Krom toho má šedá uklidňující auru, která vyrovnává jásavý optimismus žluté. Proto spolu tvoří perfektní kombinaci pro budoucnost.

Ultimate Gray zosobňuje sílu a statečnost

„Myslím, že jen velmi málo lidí tipovalo odstín šedé jako jednu z barev roku 2021. Podle mého názoru je to rezonance toho, co se právě děje ve světě – jsme tak trochu zavěšení v šedé barvě. Kromě toho ji i tak milujeme! Podívejme se na naše ulice, oblečení a interiéry – rozhodně je to jedna z oblíbených barev,“ komentuje Marta Suchodolska, kreativní ředitelka Westwing CEE.

„Přenesení šedé do jazyka interiérů je relativně jednoduché, protože je tato barva vynikajícím základem pro mnoho aranžmá a hodí se prakticky ke všem ostatním barvám. Kombinace nabízená institutem Pantone Color, tj. neutrální šedá a výrazná žlutá, efektivně zapadá do konceptu „80 % neutrální, 20 % barvy“, který ve Westwingu dlouhodobě sledujeme,“ dodává.

Illuminating Yellow přináší radost a optimismus

„Žlutou spojujeme s radostí, sluncem, optimismem a touhou vyjít ven z domu. Žlutá dodává energii a sílu jednat. Její použití v interiéru však není až tak snadné. Moje rada – nebojte se této barvy, ale také ji neinterpretujte příliš doslovně a na 100 %. Institut nám dává nápovědu barvy a my sami bychom měli najít odstín, který nám vyhovuje a bude dobře ladit s naším interiérem. Nezapomeňte, že žlutá má mnoho odstínů, například banánový, který je docela podobný béžové, nebo hořčice s příměsí hnědé nebo zlaté,“ radí Marta.

15.12.2020 5:35 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist