Jak se staví sen s nebem v obýváku

Tentokrát vám představíme proměnu menšího třípokojového bytu s naprosto nevhodnou dispozicí. Bude se hodně bourat, měnit využití místností a hlavně zařizovat do „andělsky něžného“ stylu.

Dvanáctiletá Anička žije s maminkou Vlaďkou v nájemním bytě, který jim zoufale nevyhovuje – malá oddělená kuchyňka, obývací pokoj, malý pokoj pro Aničku a nudle, které se moc pokoj říkat nedá a slouží pro občasné přespávání staršího bráchy. Maminka spí na rozkládacím gauči nebo v pokoji s Aničkou. Zařízení je staré, nemoderní a nevyhovující stejně jako dispozice.

Vlaďka by si pro Aničku přála větší pokoj, aby měla místo pro svou vášeň – tanec. Ideálně by mohl vzniknout ze stávajícího obýváku, ale to by se musela v bytě udělat velká změna dispozic a neobešlo by se to bez bourání a posouvání příček. A na to nemají obě ženy odvahu ani peníze. Proto se do tohoto úkolu pustili designéři Kamila Douděrová a František Kobližka.

Očima designérů

„Tady bylo celkem hned jasné, co budeme muset udělat, a naopak co dělat nebudeme. Anička chtěla větší pokoj, jediné možné řešení bylo umístit jej místo stávajícího obývacího pokoje. Prohozením místností se dostal obývák přímo vedle kuchyně, nabízelo se tedy příčku mezi nimi zbourat, vznikl tak spojitý otevřený prostor,“ popisují proměnu designéři. „Bytu prospěla změna dispozic. Z minikuchyňky se stal velký obytný prostor, s rozkládací sedačkou na každodenní spaní.“

„Největší výzva a zároveň splněné přání pro Aničku bylo velké zrcadlo v pokojíčku. Pojali jsme jej jako zrcadlovou stěnu s baletní tyčí,“ pochvalují si řešení Kamila s Františkem.

„Styl proměny je světlý, andělsky něžný a pozitivní. Kombinace bílé, bleděmodré a dřeva prochází oběma pokoji, u Aničky byla pak doplněna ještě fialovou. Silueta andělů v obývacím pokoji je u Aničky pojata jako velký nástěnný akvarelový obraz baletky. Koncept nebe prochází z obývacího pokoje, kdy jsme na celou jednu stěnu použili fototapetu s motivem mraků. V pokojíčku bylo nebe připomenuté v podobě látkových nebes kolem postele,“ vysvětlují jednotlivé prvky designéři.

A co na to Anička s Vlaďkou? Jsou nadšené!

Nový díl Jak se staví sen Extra uvidíte v pondělí večer na Primě.

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist