Jak se staví sen pro malého piráta s maminkou

Život někdy klade překážky větší, než je možné zvládnout. Tak jako v případě mladé ženy z Jihlavy, které život obrátila naruby těžká nemoc. Nevzdala se a bojuje za sebe a pětiletého synka. Momentálně je jejich cílem vybudování nového krásného domova.

po-2-1-1100x618.jpg Celá galerie 13 Zdroj: Prima

Andrea má za sebou několik těžkých let. Její život začal jako pohádka, pracovala jako modelka pro Osmanyho Laffitu. Pak se vrátila domů do Jihlavy, kde si dodělala maturitu, otěhotněla a porodila skvělého syna. Na jeho výchovu však zůstala sama. Před dvěma lety jí diagnostikovali rakovinu prsu. Následovala léčba – chemoterapie, záchovná operace prsu, mrtvička, potvrzení genetické mutace, hormonální léčba. V létě podstoupila oboustrannou mastektomii.

Musela se vzdát svého bytu a vrátit se k rodičům, kde ale žili jako sardinky. Za pomoci rodičů a přátel se jí podařilo dát dohromady finance na koupi nového bytu. Jako samoživitelka navíc na neschopence už ale nemá peníze na jeho rekonstrukci.

Jedna z jejích kamarádek, Simona, oslovila pořad JSSS s prosbou o pomoc. Pak následovala i prosba od ředitelky organizace Mamma help, která Andreu poznala a také jí chtěla pomoct. Andrea píše o své nemoci dokonce blog – Kozí život. Rodině pomůže cokoli okolo bydlení – vybavení nemají žádné. Fajn by byla kuchyň, dětský pokoj pro Filipa, úplně první v životě, a případně obývák.

Očima designérů

Jak se na proměnu dívají designéři pořadu Jak se staví sen Andrea Hylmarová a Marek Povolný?

„Že je tato proměna realizovatelná, bylo jasné poměrně brzy, spíš jsme váhali nad rozsahem, abychom vše zvládli. Majitelka už započala s rekonstrukcí před námi, ale nevěděla, co dál. V bytě nebyl žádný zásadní problém stavebního rázu, ale spíše chyběla koncepce a vize do budoucna. Důležité bylo správně uchopit design interiéru. Aby balancoval na hraně surového industriálního pojetí a stále byl příjemný a milý k bydlení. Jelikož byt byl vyklizený a již určený k rekonstrukci, změnilo se naprosto vše. Vytvořili jsme zcela nové komfortní bydlení,“ popisují počáteční stav designéři.

Tato proměna se s ničím „nepáře“. „Přiznali jsme panelák takový, jaký je. Dominantním prvkem je odhalená železobetonová stěna mezi kuchyní a obývákem. Nejenže přiznává původní materiál s jeho nedokonalostmi, ale zároveň je to výrazný výtvarný prvek. K betonu jsme zvolili kontrastně dřevěnou podlahu – průmyslovou mozaiku a černé doplňky. Lehce průmyslový vzhled doplňují i plechové dveře, které jsme nechali v základním pozinkovaném nelakovaném povrchu. V původním interiéru nebyl žádný nábytek, což nám vše usnadnilo a mohli jsme se soustředit pouze na doladění novými kusy nábytku. Dalším doladěním by měla projít ještě ložnice, kterou jsme odevzdali „předpřipravenou“ pro další budování,“ vysvětlují Andrea a Marek.

Nový díl Jak se staví sen Extra uvidíte v pondělí večer na Primě.

15.3.2019 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist