Jak se staví sen z bytu zařízeného věcmi od sousedů? Designérky se překonaly

Věra se po rozvodu vrátila do vybydleného bytu po otci. Vybavení věnovali sousedé, protože jí nezůstalo vůbec nic. Potřebuje ho zařídit pro sebe a dceru. Místo na dvě samostatné ložnice ale v bytě není, jak ho designéři vykouzlí? Jak bude vypadat nová kuchyně a obývák? Podívejte se!

po-4-3-1100x618.jpg Celá galerie 21 Zdroj: FTV Prima

Z provizorního bydlení by se ráda vymanila paní Věra. Není to jednoduché, protože je v invalidním důchodu a peníze na rekonstrukci ani slušné zařízený bytu, nemá. Navíc má problém s topením – exmanžel jí vzal kamna s výměníkem a tak vytápí byt krbovými kamny, které věnovali sousedé stejně jako vše , co doma má.

Dceru Hanku má ve střídavé péči. V poslední době k ní ale Hanka nechce jezdit, protože se potřebuje učit na přijímačky a u mámy nemá dostatek soukromí. Dokonce spolu spí na rozkládacím gauči.

Dlouhý seznam úkolů

Designérům bylo hned jasné, že nastávající teenagerka bude potřebovat nejen vlastní postel, ale i celý pokojík, kde by se mohla učit a sdílet tajemství s kamarádkami. Také maminka potřebuje vlastní ložnici. Je tedy předem jasné, že se bude hýbat s příčkami.

A nejen to! Vzhledem k tomu, v jakém stavu je zbytek bytu, bude potřeba nová kuchyně i obývací kout, stejně jako vstupní chodba včetně vchodových dveří.

Zásadním problémem je vytápění – radiátory v bytě jsou, ale bez kamen. Takže dalším důležitým úkolem bylo sehnat kamna s výměníkem. Naštěstí je Zdeňka vděčná za jakoukoli pomoc a k designérkám žádné požadavky nemá. Mají tedy volné ruce!

Očima designérek

„Po návštěvě bytu nám bylo automaticky jasné, že budeme zápasit s příčkami a budeme muset dispozičně změnit celý byt a vytvořit samostatný dětský pokoj pro dceru. To byl jasný, hlavní nedostatek stavu bytu s ohledem na potřeby uživatelů. Docela jsme se v tomto dílu natrápily s řešením vytápění,“ říkají designérky Martina Pištěláková a Zuzana Schubertová.

„Nelíbilo se nám také, že máma s dcerou spí na jedné sedací soupravě, takže cíle byly jasné: topení, dát oběma soukromí a svoji postel a sedací soupravu mít jenom na odpočinek, koukání na TV a pro návštěvy. Přes celkovou plochu bytu se nám podařilo vytvořit samostatný pokoj pro dceru, otevřenou ložnici pro matku, lépe uspořádanou kuchyň s jídelním stolem, kout pro malování a obývací pokoj,“ pokračují.

„V tomto případě jsme zvolili moderní interiér s použitím výrazných barev. Celkové atmosféře bytu pomůže jednotná atmosféra, styl a charakter. Původní interiér byl poskládaný z darovaného nábytku – a to ať chcete, jak chcete, nemůže se vám jen tak podařit vytvořit pocit sladěného interiéru,“uzavírají Martina se Zuzanou své postřehy.

Premiéru dalšího dílu „Jak se staví sen“ uvidíte v pondělí 29. května ve 21.30 na Primě.

Z dostupných zdrojů zpracovala redakce

26.5.2017 9:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist