Sauna a koupelna v jednom a třeba i v ložnici

Vysoká kultura tělesné hygieny, je jedním z charakteristických znaků západní civilizace a s tím souvisejícího bydlení. A výrobci koupelnového vybavení stále méně často přicházejí s něčím novým, ale občas se to podaří. Představte se si box, který napojíte na elektriku, vodu a odpad a postavíte ho např. do ložnice. A takový box je vysoce pohledově atraktivní kombinací sprchy a sauny. Je to skvělý nápad. Je jednoduchý, praktický, funguje a ještě k tomu dobře vypadá.

V současné době není možné říct, že tzv. správné bydlení vypadá pouze a jen takto a takto a nikoliv opačně a nebo jinak. Při zachování základních ergonomických a bezpečnostních, technicko hospodářských parametrů, je možné v podstatě cokoliv. A tak se může stát, že tou největší místností ve vašem bytě bude na vzdory tradici třeba právě ložnice. Zkuste pak vzít zmiňovaný integrovaný modul a postavit si ho hned kousek vedle postele. Mimochodem, jak delako je koupelna od vašeho lůžka?

Ložnice jako obytná místnost aneb sauna a koupelna přímo v ložnici

Uvažujte nad dispozicí a umístění vaší ložnice. Spojit ložnici a saunu nebo ložnici a koupelnu, není od věci a je to tradiční a velmi pohodlné řešení. V horké lázni nebo v sauně se vaše tělo příjemně zvláční, pokožka se prokrví a je pak u jen málo jiných příjemnějších okamžiků, než ten, kdy se z vlastních malých domácích lázní můžete odebrat rovnou a přímo do své vlastní velké postele.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Šlechtická sídla na jihu, severu, stejně jako na východě i západě byla většinou řešena právě takovým způsobem, kdy na lůžkovou část navazoval lázeňský či lazebnický provoz tak, aby pohodlí a komfort byl co možná největší. Odpočívání po lázni je nezbytnou a terapeuty vyžadovanou součástí rekondičního procesu.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Sauna a koupelna v ložnici jako „Inipi“

Konec konců, výrobce Duravit, kterému se podařilo překvapit přeplněný trh s koupelnovým vybavením, si je plně vědom zvláštního druhu tělesnosti, který je z prastarých lazebnických a lázeňských praktik cítit a který jde dál až za hranice smyslového poznání. Svůj integrovaný box nazval „Inipi“, což je v jednom ze mexických indiánských dialektů výraz, kterým se označuje jednak rituální prostor očisty „vnitřního člověka“ a pak také sauna. Výrobce na svých stránkách cenu neuvádí.

Další inspirace pro bydlení ve článku Zařizujeme krásné bydlení – díl I.

Red.
Duravit

11.11.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist