Šatní skříň v ložnici

Pokud si nemůžete z důvodu omezeného prostoru vašeho bytu či domu pořídit vedle ložnice pohodlnou samostatnou šatnu, pak budete potřebovat všechno vaše oblečení či módní doplňky uskladnit v šatní skříni. Jaká kritéria by tedy měla taková šatní skříň v ložnici splňovat?

Vnitřní uspořádání šatní skříně
Šatní skříň by měla obsahovat dostatek místa pro pověšení oděvů i pro umístění zásuvek na doplňky a drobnější oblečení. Věci, které používáte nejčastěji, je vhodné umístit tak, aby byly dobře dostupné – pro zásuvky to znamená asi do výšky 120 cm. Praktická hloubka skříně se pohybuje v rozmezí 50 70 cm, výška se pak odvíjí od konkrétních možností a požadavků. Není však vhodné umísťovat úložné prostory příliš vysoko do těžko dostupných míst. Pro navýšení úložných prostor pak využijte nejrůznější organizátory, které můžete zavěsit například přímo na vnitřní stranu skříňových dveří. Na dvířka skříně si můžete také zavěsit velké zrcadlo, které se vám bude hodit při oblékání a navíc, pokud jej umístíte vně, opticky zvětší prostor.

Šatní a vestavěné skříne – fotogalerie

Kde je třeba šetřit prostorem
Ložnice bývá obvykle situována do nejmenší místnosti v domě. V menších prostorech je optimálním řešením šatní skříň s posuvnými nebo skládanými dveřmi. Posuvná dvířka totiž nevyžadují prakticky žádný prostor k tomu, aby je bylo možné otevřít, protože se otevírají posunem do boku. Tento typ skříní vám umožní nejen pohodlný přístup ke všemu oblečení uvnitř, ale jejich přední výhodou je především právě možnost umístit je třeba velmi blízko postele nebo dveří. Skládané dveře potřebují k otevírání o něco více prostoru, ale nějaký prostor vám také ušetří a navíc patří mezi současné trendy.

Vestavěné skříně
Vestavěné skříně vám pomohou zužitkovat všechen prostor v maximální míře. Mohou být vybudovány po celé délce jedné nebo více stěn vašeho pokoje. Navíc je lze umístit i do rohů nebo výklenků, které by byly jinak nevyužity. Výhodou této skříně je možnost uzpůsobení vnitřního uspořádání skříně přesně na míru vašim požadavkům a možnostem vaší ložnice. Tuto variantu je ovšem vhodnější před její realizací konzultovat s designérem nebo si skříň nechat zhotovit na zakázku. Je to tedy obvykle dražší varianta.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Trendy 2011
Letos jsou v módě především hladké plochy. Co se týče barev, tak na výsluní se stále drží bílá barva, kterou lze případně doplnit o tmavší odstíny hnědé barvy. Mezi materiály tento rok vede dřevo Wengé. Trendy je ovšem také pohodlí, které představuje například praktické otevírání push-to-open – dvířka se otevírají jemným tlakem bez pomoci úchytek.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie skříní

Čtěte také:

Nezbedné jaro u vás v ložnici

Jednoduché, levné ale působivé dekorace do ložnice

Jak vybrat správnou matraci
Klára Beščecová
Foto: Homedit.com, Evgentr.com, Athomeinterior.blogspot.com, Trendir.com, Rwthornton.co.uk, Femaleways.com

3.5.2011 12:30

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist