Šatní skříň jako dominanta místnosti

Některé části obytného interiéru považujeme za zcela účelové, praktické a neočekáváme od nich žádný estetický efekt. Dokonce si někdy myslíme, že jsou málem na obtíž, že dokáží být jen neforemné a nevzhledné a jsme tendenční je schovávat nejen před svými vlastními zraky. A šatní skříně či obecně úložné prostory mezi ně určitě patří a přitom můžou v interiéru sehrát roli zcela opačnou.

Šatní skříň musí být  v prvé řadě praktická, asi jako židle, na které se musí dát dobře a pohodlně sedět a teprve pak můžeme uvažovat její tak řečenou krásu či hezkost. Šatní skříň je v tomto smyslu obdobná součást obytného interiéru. Její dimenzování a tedy velikost poskytovaného úložného prostoru, by mělo odpovídat necelému dvojnásobku sumy všech věcí uvažovaných k uskladnění tak, aby skříně nebyly zaplněné k okraji svého maxima a aby jejich vnitřní prostor zůstal přehledný, kontrolovatelný a snadno využitelný.

A pamatuje na to, že svrchníky, tedy kabáty a bundy, mají své místo nejlépe v předsíni či  hale, tedy bezprostředně u vchodu do obytného interiéru, a určitě nepatří do jedné skříně  společně např. se spodním prádlem.

Šatní a vestavěné skříne – fotogalerie

Povrchová úprava

Pokud je vnitřní uspořádání funkčně vyhovující a pokud se nejedná o skříňový systém provedený v rustikálním nebo jinak zdobném stylu, je vlastně vzhled takové skříně otázkou čistě jen její povrchové úpravy.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie skříní

TIP: zkuste povrchovou úpravu v kontrastním a výrazném provedení, např. vysoký lesk či exotická dýha.

Red.
Foto: Polyform, Nuevalinea

20.4.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist