Šarmantní francouzské jídelny

Když se řekne Francie a bydlení, obvykle většině z nás vytane na mysl šik interiér ve stylu Provence, domek prosluněný s okny otevřenými dokořán, s vlajícími lehkými záclonami. Bydlení inspirované Francií zdá se být vždy spojením něčeho moc a moc příjemného, ale současně i veskrze praktického.

120552-1100x618.jpg Celá galerie 48 Zdroj: archiv redakce

Tak nějak se předpokládá, že každému, kdo se narodil ve Francii, tomu byl dán do vínku šarm a cit pro umění. Ať už tomu tak je, či není, Francie je zkrátka a dobře považována za krajinu krásy, stylu a elegance. Jedinečnost jako by se tu doslova dědila z pokolení na pokolení a dobrý vkus jako by tu každému Francouzovi proudil v žilách.

Francouzské jídelny jsou prostory, které mohou být pojaty vždy různorodě, ale jeden prvek je naprosto totožný, je to elegance a vkus, se kterým jsou jídelny zařizovány. Zařízeny mohou být v klasickém, rustikálním nebo ve venkovském stylu. V klasických jídelnách můžeme pozorovat fantastický luxus doslova v každém detailu, venkovské jídelny jsou o poznání jednodušší. Vždy jsou však přehlídkou vkusného vybavení a zavedeného uspořádání.

Barvy francouzských jídelen jsou většinou klidné, pastelové, ale i zde se najde několik nápadů s jasnými barevnými akcenty. Těmito akcenty mohou být barevné květiny jak v podobě dekorací na stolech, tak na potahových látkách židlí. Židle perfektně ladí ve všech jídelnách s celkovou atmosférou interiéru, kterou vždy podpoří dřevěný stůl jako dominanta jídelny. Významnou úlohu zde hrají také dobové příborníky, svícny na stolech a velmi často i památeční servisy, na kterých je servírováno několik chodů.

V galerii vám nepředkládáme žádné jídelny ze zámků a sídel, nic, co by bylo sestaveno jen pro oko anebo na přání fotografů. Jedná se o skutečné jídelny skutečných francouzských rodin, které je dnes a denně využívají, aby se sešly u rodinné večeře a společně strávily příjemné chvíle.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com, design-remont.com

31.3.2014 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist