Samozavlažovací květináčky vlastní výroby – rychle a levně!

S příchodem jara jste možná dostali chuť na vlastní vypěstované bylinky, které by dodali vašim pokrmům tu správnou chuť, nebo si jen chcete vypěstovat sazeničky a pak je umístit na zahradě. Jak to ale udělat, aby vám neuschly, nebo abyste je nepřelili?

120769-1100x618.jpg Celá galerie 11 Zdroj: archiv redakce

Přinášíme vám velmi jednoduchý návod na výrobu vlastních samozavlažovacích květináčků z pet lahví, které z vás sejmou břemeno odpovědnosti za vláhu malých sazeniček.

Potřebujete:
1 pet lahev (širší je lepší a počet je na vás)
Zeminu
Semínka
Provázek

Postup
Pet láhev přeřízněte v půli. Do víčka proražte dírku. Provázek přehněte napůl a uvažte uzel tak, aby konce provázku byly dlouhé. Provázků můžete svázat více ale myslete na to, že je musíte protáhnout víčkem lahve.
Provázek protáhněte víčkem a zašroubujte k horní půlce pet lahve. Lahev otočte víčkem dolu a vsuňte ji do spodní odříznuté části lahve. Tu část s víčkem naplňte hlínou a zasaďte semínka. Poprvé zalijte shora. Poté už lijte vodu jen do spodní části láhve, odkud si rostlinky budou brát vláhu přes provázek.

Rychlé a levné – co říkáte 🙂

Sabrina Harisová
Foto: skruben.blogspot.com, foodandhome.com

Květinová výzdoba: inspirativní fotogalerie

10.4.2012 1:33

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist