Samostatná kuchyň jako vracející se trend

Ať se snažíte, jak se snažíte, není možné spojit kuchyni s obývacím pokojem. Nezoufejte, přinášíme spoustu výhod oddělených kuchyní, které jsou opět v kurzu.

Na volbě dveří záleží!

Dveřmi dáváte jasně najevo, zda chcete kuchyň naprosto oddělenou či nikoliv. Pokud nejste zastánci zabarikádování se v kuchyni a uzavření se do svého světa, nebojte se do kuchyně umístit dveře skleněné, které oživí líbící se dekor. Mohou být posuvné, ale nemusí. Výběr je opravdu veliký. Dosáhnete tak ideálně oddělené kuchyně, a přitom opticky zachováte propojení s dalšími místnostmi – například centrální chodbou, přes kterou se může nacházet rovnou obývací pokoj. Kuchař si pak nebude připadat při vaření odstrčený, ale bude mít svůj klid.

A jak je to s výhodami?

Uzavíratelnou kuchyň určitě ocení vícečlenná rodina, protože získáte „prostor navíc“. Vhodné je spojit kuchyni s jídelnou. Děti si mohou psát v klidu úkoly, aniž by je rušila televize, a v případě nesnází mají po ruce i dospělého rádce, který právě připravuje oblíbenou večeři. Oddělená kuchyň je vhodná i pro chovatele domácích mazlíčků. Pokud nepreferujete kočičku procházející se po lince či ležící na jídelním stole, když zrovna nejste doma, dveře do kuchyně náležitě oceníte. Stejně tak se vyhnete okusování kuchyňského nábytku pejskem či tahání ubrusu ze stolu.

Ještě něco dalšího?

Určitě! Při vaření se neubráníme zvukům, které k vaření prostě patří. Bavíme se o bouchání hrnců, naklepávání masa, krájení na prkénku atd. Všechny tyto zvuky mohou pohodu v obývacím pokoji rušit.  I v případě návštěvy oceníme, že špinavé nádobí odnášíme do kuchyně, kde ho v klidu můžeme nechat, dokud zábava neskoční a nikomu nepřekáží. Stejně tak při vaření vznikají různé vůně až pachy. Některé jsou sice žádoucí, ale většina po několika hodinách už nikoliv.

V neposlední řadě jste nespoutaní…

Při spojení obývacího pokoje a kuchyně do jedné místnosti musíte řešit, jak to udělat, aby vše ladilo dohromady. Často Vás to stojí spoustu kompromisů. Pokud máte kuchyni s jídelnou od obývacího pokoje oddělenou, můžete si ji navrhnout naprosto podle svých představ. Nemusíte řešit, že se tluče osvětlení, odstíny či dokonce naprosto rozdílné barvy, které byste v rozdělených místnostech ocenili. Určitě při provozu naleznete ještě spoustu dalších výhod a oddělenou kuchyň si budete náležitě užívat.

Text: Gabriela Šedivcová
Foto: popsugar.com, veoapartment.com, pinterest.com, belekrealestate.com, apart-desiree.at, valcucine.com, hamptoninn3.hilton.com, tovtov.com, houstonarea.har.com, sammysellshomes.com, decoist.com, bydecor.com, jadepusey.com, eidfurniture.com, archiexpo.com, hometrendesign.com, motiqonline.com, room-decorating-ideas.com, snowtango.com; oaktreelife.com, jazzyliving.com, atwateredge.ie

8.4.2015 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist