Sáhněte si na beton

Jedni na něho nedají dopustit, jiní mu nemohou přijít na jméno. Ať patříte k jakékoliv skupině, určitě nepopřete, že beton je už dlouho jedním z nejvíc trendy materiálů současnosti.

11lime-lace-concrete-perspective-coffee-table-by-lyon-bĂton-1100x618.jpg Celá galerie 19 Zdroj: LimeLace

Hit industriálních interiérů

Je téměř samozřejmé, že beton a průmyslový design jdou ruku v ruce. Umožňuje s minimální námahou vykouzlit z bývalých průmyslových skladů sluncem zalité lofty. Přirozenou volbou jsou například betonové podlahy, které dobře vyniknou v moderních, otevřených prostorech. Nicméně své místo najde beton i v určitých typech rustikálních a jiných interiérů.

Pokud vás nelákají betonové podlahy, další možností, jak ozvláštnit svůj byt, jsou betonové stěny. Některé z nich mohou mít hladký povrch, jiné mohou být strukturované s přirozenou hrubostí přírodního betonu.

Obdivujte texturu

Jak jsme se už zmínili, nezvyklé textury na betonu mohou váš domov vizuálně ozvláštnit. Pamatujte si, že v souvislosti s interiérovým designem platí, textura zásadně ovlivňuje celkový dojem z daného prostoru. Lidi totiž „nerovný“ povrch láká k tomu, aby zapojili kromě zraku další smysl a tím je samozřejmě hmat. A každý z vás už určitě někdy přejel rukou po betonu, ať již byl hladký, nebo naopak hrudkovitě hrubý.

A pokud hledáte klíč k většímu zvýraznění textur, je to zcela jednoduché. Vydejte se cestou kontrastů. Betonu například umožňuje vyniknout, když sousedí se dřevem. To platí také o barvách. Pokud máte doma šedé betonové prvky, zařiďte zbytek místnosti ve výrazných odstínech. Skvělým protipólem betonového povrchu jsou také romantické motivy květin.

Betonový focal point

Váš obývací pokoj potřebuje nějaký ústřední bod, který upoutá pozornost, tzv. focal point. Beton je pro tuto roli doslova ideální. Objekty z něj vyrobené působí monumentálně, masivně, takže skutečně není problém, aby každého zaujal při vstupu do místnosti na první dobrou.

Může to být třeba už zmíněný krb, ale také kuchyňský ostrůvek, barový pult nebo konferenční stolek.

Plusem je snadná údržba

Beton se stává čím dál tím populárnějším materiálem nejen proto, že je moderní a zároveň nezvyklý, protože dosud jsme ho vídali spíše v exteriéru. Oblíbili si ho také ti, kteří upřednostňují nenáročný úklid. Beton je totiž téměř bezúdržbový.

Nejvíce vás zatíží ve chvíli, kdy si ho pořizujete, případně instalujete domů a musíte případně uklidit odrolenou suť apod. Pokud si vyberete je betonový krb, desku nebo stolek, důležitá je kvalitní povrchová úprava. Pak už ho většinou stačí jen otřít suchým nebo navlhčeným hadříkem. V žádném případě však k čištění nepoužívejte abrazivní prostředky.

27.5.2021 5:30 | autor: Ivana Kukalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist