Šáchor – vaše kočka si květinu oblíbí víc než vy

Máte doma kočku? A věděli jste, že ideální květinou pro ni je šáchor? Jak se o květinu starat, aby vydržela a prokázala vám i vašemu mazlíčkovi tu nejlepší službu? A proč ji vlastně kočky tak zbožňují?

127598-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Rostlina připomínající trávu rozevřenou do deštníku, má ráda dostatek světla, nevadí jí ani přímé sluneční paprsky.  Pochází totiž z tropů, ve kterých je možné napočítat až čtyři sta druhů šáchoru.

Šáchor potřebuje vodu

Rostlina je náročná na vodu. Nejlepší je, pokud dostává pravidelnou zálivku každý druhý den. Květináč klidně nechte stát ve vodě. S tím souvisí i vlhkost vzduchu. Neumisťujte rostlinu do blízkosti radiátoru, ten vzduch zbytečně vysouší.

Pokud odjíždíte na delší dobu pryč, nebojte se šáchor postavit do nádoby plné odstáté vody. Rostlina si sama vezme tolik vody, kolik potřebuje. Šáchor je ve skutečnosti velice nenáročná rostlina, která si s drobnými výkyvy v péči moc dobře poradí.

Vynikající pro kočičího kamaráda

A proč kočkám tak chutná? Pokud mají potřebu zpestřit si jídelníček, jsou schopny se pustit do jakékoliv květiny, takže se může stát, že vám jednou spořádá část palmy nebo růže ve váze. Proto je výhodné pořídit šáchor, který kočkám velice vyhovuje.

Květinová výzdoba: inspirativní fotogalerie

Vypadá dobře i v případě, že přijde o několik listů, navíc je to květina poměrně nenáročná. A co je nejdůležitější – kočka brzo pochopí, že šáchor je tu právě pro ni, proto můžete na okousané juky zapomenout.

Další inspirace a informace ve článku Exotické i klasické květiny vás naladí na jaro

Martina Tlachová
Foto: dejpac.cz, thymeafterthyme.com, wikimedia.com, dumka.info, kocicarny.cz

16.3.2010 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist