S-House – unikátní dům se žlutou fasádou

Ve světě architektury je důležitá originalita a nápaditost, zkrátka aby projekt dané stavby a jeho finální podoba nezapadly do šedi všedních a již okoukaných domů, ale naopak aby si jej zapamatoval každý, kdo projde kolem. Někdy k tomu stačí jen málo… například výrazná kanárkově žlutá barva…

To, že pro nápaditost nemusí projektanti z dílny VMX-Architects chodit dál než k výraznému barevnému spektru byl nečekaně velmi dobrý impuls a stačil k tomu, aby zprávy o projektu S-house, úzkém domku s výrazně žlutou, kanárkovou fasádou. Tato výrazně vyčnívající stavba se nachází na ostrově IJburg a mezi ostatními domy v ulici skutečně doslova září.

S-house není však zajímavý jen z vnější strany svou fasádou, ale také architektonicky. Koncept rodinného domu se skládá z kombinace dvou klasických typologií rozvržení. Celkem tedy zahrnuje jakoby dva domyviluterasouměstský klasický dům.

Velká inspirativní galerie fasád

Aby toho dělení a kombinací však nebylo málo, tak pakliže nahlédneme pod fasádu, zjistíme že budova je horizontálně členěna na tři obytné části. Přízemí je navrženo jako suterén, zahrnující také hlavní vchod do domu. Zahrnuje také dostatečně velkou plochu pro úložné prostory a najdeme zde rovněž klubovnu, nebo chcete-li hernu, která navazuje na odpočinkovýherní kout v přilehlé zahradě.

První patro prosvětluje terasakuchyní, díky svému rozložení, které vytváří dojem ohromného otevřeného prostoru. Nad kuchyní se nachází obývací pokojspolečenská místnost s výhledem do zahrady a do ulice.

Horní patro je vyhrazeno intimním místnostem jako je ložnicekoupelna, kde podobně jako v celém domě najdeme moderní vybavení s prvky minimalismu, nicméně vybrané s dobrým vkusem tak, aby vytvářely pocit útulného domova.

Nepřehlédněte! Fasády rodinných domů fotogalerie

Fasáda S-house je obložena jasně žlutými dlaždicemi z velmi odolného materiálu, který zajišťuje jak dobrou izolaci v zimních obdobích, tak současně v horkých letních dnech nechává interiéry ušetřené od nepříjemného vedra.

Lucie Sýkorová

Foto: VMX-Architects.com, ideastosteal.com, besthomedecorators.com, interiordesigning.net,

trenhome.com

6.6.2013 12:45

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist