S čističkami vzduchu ulehčíte své alergii

Pro získání čistého a zdravého vzduchu stačilo kdysi jednoduše otevřít okna a vyvětrat. Pro současný stav znečištění životního prostředí je to dnes často problém. Vzhledem ke stále stoupajícím cenám energií rovněž šetříme teplem, utěsňujeme okna a izolujeme budovy.

Co s tímto neutěšeným stavem? V rámci zajištění zdravého životního prostředí se dostává na přední místa zájmu úprava kvality interiérového vzduchu, který dýcháme. Ve většině případů se proto uchýlíme k nákupu tzv. „pračky“ vzduchu, která usnadní a zpříjemní pobyt v interiéru domova nejen alergikům a astmatikům.

Proč si pořídit domů čističku nebo osvěžovač vzduchu? Moderní čističky vzduchu vyřeší kvalitu vzduchu ve vaší domácnosti. Výrazně prospějete svému zdraví, neboť se zbavíte alergenů a prachu. S účinnými přístroji, které příznivě ovlivňují lidský organismus, si vytvoříte doma vzduch svěží jako v přírodě.

Velká fotogalerie domácích spotřebičů

Revoluční technologie
Bestsellerem mezi účinnými přístroji je čistička vzduchu s ionizátorem. Hi-tech technologie v tomto případě kombinuje výkonnou čističku vzduchu a emitor vzdušných aniontů. A co to znamená? Vzdušnými anionty, které tento regenerační přístroj vzduchu vyrábí, příznivě ovlivníte zdraví své i svých dětí.

Čističky vzduchu s ionizátorem jsou vhodné zejména pro alergiky, astmatiky, často nemocné a kuřáky. Jsou určeny pro likvidaci virů, bakterií, plísní a nežádoucích zápachů. Rozhodně je uvítáte v prostředí se zvýšenou prašností. Navíc umí likvidovat uvolněná azbestová vlákna.

Nadstandardní funkce
Pračky vzduchu pracují na různých principech a pracují s rozdílnými typy filtrací. Účinnost čističky navyšuje kombinace více filtračních stupňů, které zpravidla zachytí 99,9 % všech částic rozptýlených ve vzduchu. Některé čističky jsou vybaveny UV lampou, která ničí mikroorganismy, případně uhlíkovým filtrem, který umí vstřebat toxické plynné látky a nežádoucí pachy.

Vybírejte pouze osvědčené značkové čističky a zvlhčovače vzduchu podle parametrů a porovnání recenzí jednotlivých produktů. K základním kritériím při výběru čističky vzduchu je důležitý vzduchový výkon, typ filtrace, hlučnost a náklady na její provoz.

A rada na závěr? Podle současných vědeckých poznatků je vhodné při čištění vzduchu v interiéru současně mírně větrat.


Text: Alexandra Rohanová
Foto: filtersfast.com, backyardgardenadvice.com, alibaba.com, airfiltersandpurifiers.com, lightair.com, aliexpress.com, sharp-electronics.ie, newsroom.electrolux.com, hsn.com, towncenterwellness.com, kmart.com, shop.ca, livingincomfort.com, allergybuyersclub.com

26.4.2013 12:40

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist