Rychlá a snadná proměna interiéru?

Tak, jako nás mohou omrzet šaty, může se stát, že se po nějaké době začneme doma cítit jako při sledování stokrát viděného filmu. Všechno už známe, vše jste viděli a je to pro vás „okoukané“. To by ale ještě nevadilo, konec konců, vybavení obytného interiéru není nikterak levná záležitost a zkrátka ho nemůžeme každý rok měnit asi jako bavlněné tričko, ale může se stát, že nám náš vlastní byt „začne vadit“ a přestaneme se v něm cítit dobře. A s tím už je potřeba něco dělat. A jak se dá provést rychlá a snadná proměna interiéru? Co je možné rychle a snadno změnit?

124833-1100x618.jpg Celá galerie 5 Zdroj: archiv redakce

Je toho poměrně dost a nemusí se vždy jednat o nějaký stavební zásah nebo jinou podobnou úpravu. Mnohdy postačí pouze změnit barvu stěn a nebo třeba jen pověsit či naopak sundat obraz. Velmi jednoduché je přeskupit nábytek a vůbec zcela nejjednodušší je vlastně změnit světelné poměry v bytě. Uvádíme výčet toho nejjednoduššího a zároveň efektního. Zkuste to a uvidíte.

1. zkuste jen obyčejně přeskupit nábytek a začněte např. v obývacím pokoji tak, aby pohled, který se vám nabízel z vašeho oblíbeného místa na sedačce, byl zkrátka jiný. Ideální je, když máte např. pěkný výhled z okna: nasměrujte sedačku právě tam. Nebo zkuste zacílit na prázdnou stěnu a na to místo pak dát obraz, fotografii, plakát a nebo cokoliv nového, třeba jen obyčejnou poličku s několika knížkami a např. vázou s řezanými květy.

2.vyměňte potahové látky a samozřejmě je logicky vhodné začít u takového nábytku, který má snímatelný potah. Nebojte se pak použít výrazné barvy. To je také rychlá a snadná proměna interiéru.

Velká fotogalerie moderních interiérů

3.zajímavého efektu dosáhnete změnou světelných poměrů. Je to vlastně ta nejjednodušší cesta. Potřebujete k tomu jednu novou lampičku se stmívačem, kterou v Ikea koupíte za pár set korun, případně si vystačíte jen se stmívačem. Ideální je koupit lampu s vyměnitelným barevným stínítkem. Teď už je na vás, jakou novou náladu pomocí stmívače a barev vykouzlíte. Zkuste kontrasty: intimní osvětlení a pak přímé plné. Podle toho, o se vám bude více líbit, postupujte dál.

4.snadné je také vyměnit závěsy a jiné drobné či drobnější domácí textilie. Zejména zmíněné závěsy představují velkou a snadno manipulovatelnou plochu, kterou snadno proměníte a není to ani drahé I tak může vypadat rychlá a snadná proměna interiéru.

5. máte-li doma velké prázdné plochy, např. stěny, zkuste zauvažovat nad nějakým obrazem.

Karel Holý
Foto archiv autora

10.1.2008 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist