Různá LED svítidla a kam je v domácnosti umístit

O tom, proč je LED technologie lepší a proč se do ní vyplatí investovat, už bylo napsáno mnoho. V podobě LED se dnes ovšem dělají různé typy svítidel – žárovky, zářivky, reflektory. Co byste měli domů vybrat do jednotlivých místností?

LED svítidla a žárovky jsou sice o něco dražší, než bývaly klasické žárovky, ovšem mají mnohem delší životnost. Vysokých cen se tedy nezalekněte, svítidlo vám vydrží dlouho. Právě proto byste při jeho výběru měli dostatečně přemýšlet, aby dobře posloužilo.

Zářivky se hodí nad pracovní desku

LED zářivky si velká část hospodyněk dává do kuchyně. Nikoliv nad jídelní stůl, tam by takové jasné světlo bylo spíš nepříjemné. Umisťují ho nad kuchyňskou linku, kde připravují pokrmy. Zářivky vydávají dost světla, a to je při vaření či pečení potřeba.

Zářivky najdou uplatnění také nad pracovní deskou v dílně, v ateliéru, v místnosti, kam chodíte šít – prostě a jednoduše všude tam, kde potřebujete dobře vidět na svou práci.

Žárovky umístíte do většiny pokojů

LED žárovky osadíte do různých světel po bytě či domě. Dbejte však na teplotu světla. Tam, kde se pracuje, by světlo mělo být spíš bílé. Naopak do ložnice patří žluté světlo, které působí uklidňujícím dojmem. Pochopitelně jsou místnosti, kde jak odpočíváte, tak pracujete. Pak je nejlepší mít velké světlo se žlutou žárovkou a k tomu ještě lampičku nad pracovním stolem nebo lampu za křeslem, v němž si obvykle čtete. Do osvětlení neváhejte investovat. Prosvětlený interiér působí lépe na psychiku.

Schodiště nebo chodbu osvětlí pásky

Jak osvětlit schodiště nebo chodbu, aby se děti v noci nebály jít vyčurat? Přesně pro tyto účely jsou parádní LED pásky. Vydávají jen trochu světla a snadno se instalují. Kromě toho jsou dostupné v mnohých barvách. Když je nainstalujete podél zdi či schodiště, budou udávat jasnou cestu.

Nezapomeňte na osvětlení zahrady

I LED reflektory si najdou využití v domácnosti. Používají se třeba pro osvětlení příjezdové cesty či zahradního jezírka.

Teď už víte, co potřebujete, a nezbývá než se vydat na nákup! Všechny výše uvedené typy LED svítidel najdete například v e-shopu E1.cz.

27.3.2020 10:54 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist