Rustikální ložnice v moderní podobě

Rustikální styl v sobě zahrnuje útulnost tradičního způsobu zařizování venkovských interiéru. V kombinaci s moderními prvky je ovšem bydlení zařízené po jeho vzoru ještě o něco pohodlnější a pohodovější. Právě z tohoto důvodu je venkovský styl velmi vhodný pro zařízení ložnice.

Ložnice by měla být soukromým místem, kam můžete aspoň na chvíli utéct před okolním světem, zpomalit a načerpat nové síly. Je proto více něž žádoucí, abyste se v tomto prostoru cítili příjemně. Tradičně zařízené ložnice po vzoru venkovského stylu dokáží navodit atmosféru domácí pohody a navíc evokují cosi neměnného, stálého a spolehlivého.

Co je pro rustikální ložnice typické?
Venkovský, nebo chcete-li rustikální styl, čerpá inspiraci jak jinak než v přírodě. Tento vliv se poté odráží nejen na volbě materiálů jako je dřevo a kámen, ale také při výběru barev, vzorů či tvarů a povrchů nábytku. Mezi barvy venkova patří snad všechny přírodní, neutrální a pastelové barvy, které si dovedete představit. Inspiraci můžete najít například na loukách plných rozmanitých kvítků. Květiny, stromy či ovoce se opakují také v podobě vzorů na stěnách, nábytku i třeba na nádobí. Venkovský styl si více než na preciznost potrpí na původnost a ruční práci.

Nepřehlédněte – velká galerie ložnic

Nábytek po vzoru venkova
Budete-li v dnešní době chtít zařídit ložnici v rustikálním stylu, věřte, že to nebude velký problém. Obliba tohoto stylu stoupá a prodejny s nábytkem si toho jsou dobře vědomy a požadavkům svých zákazníků se snaží dobře vyhovět. Rozhodně je tedy z čeho vybírat. V rustikální ložnici působí velmi dobře nábytek vyrobený z masivu, může být také ručně vyřezávaný či malovaný. Žádoucí je také starší, oprýskaný vzhled a patina.

Dekorace, které navodí rustikální náladu
Dekorace by měly opět podtrhovat rustikální naladění celé ložnice. Na dřevěnou podlahu se hodí kusové koberce a vysokým chlupem, na postel jednoduchý pletený přehoz, měkké polštářky a květinové povlečení, které navodí žádaný útulný dojem. Důležitou dekorací jsou také sušené i živé květiny, hodí se například levandule. V ložnici bychom neměli zapomenou ani na patřičné osvětlení, které by mělo opět násobit vůni venkova. Vhodné jsou třeba svíce z včelího vosku doplňující rafinované nástěnné a stolní lampy.

Chcete-li se tedy ve své ložnici cítit příjemně, uvolněně a nasávat v ní milou atmosféru starého venkova jak jej známe od našich babiček, pak vsaďte na rustikální styl a nebudete litovat.

Čtěte také:

Ložnice v zelené – tip pro vás

Ložnicové patro v loftu

Zdravý spánek v opravdu čisté ložnici

Klára Beščecová
Foto: Home-designing.com, Housetodesign.com, Housedesignoo.com, Increaseroom.com, Trendsettingwedding.com, Furniturefashion.org

 

5.10.2011 4:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist