Ručníkem sem, osuškou tam

Koupelna je odjakživa místností, kde se snoubí příjemné s užitečným. Očista těla i duše probíhá právě v této důležité místnůstce. Jak ji vybavit tak, abychom měli všechno po ruce a nemuseli běhat s mokrým obličejem na opačný konec místnosti pro ručník a kapat přitom na vyleštěné kachličky? Zařizovací předměty není radno podcenit.

Kam s ručníky? Zde platí klasická rada – vždy po ruce. Ručníky proto pověsíme k umyvadlu, kde stačí menší, pouze na obličej a na ruce, a k vaně. Výška umístění háčku by měla odpovídat délce ručníku, aby osušky neplandaly po zemi a naopak ručníky na obličej nevisely metr nad umyvadlem. Není od věci pořídit kromě klasických háčků i například trojramenný držák nebo dlouhé madlo, na kterém mokré ručníky lépe proschnou. Držák se dá nainstalovat přímo ke zdi, a díky kloubovému upevnění tak zabírá místo pouze ve chvíli, kdy plní svůj účel.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Háčky bez vrtání

Nechceme-li do zdi vrtat a způsobit tak na kachličkách šrámy, které jen těžko odstraníme, budeme-li chtít věšáčky na ručníky přesunout, nemusíme zoufat. Některé firmy nabízejí jednoduché upevnění háčků bez vrtání a šroubování, jen pomocí adhezní folie. Kromě háčků tak můžeme upevnit i robustnější držáky nebo dokonce poličku.

Kam se všemi sprchovými gely, šampony a laky na vlasy? Nemusí přece zabírat místo v rohu vany nebo sprchového koutu, kde na ně při nejbližší příležitosti šlápneme nebo na nich uklouzneme. Takový problém vyřeší poličky. Trendem jsou skleněné – hodí se do každé koupelny. I zde platí, že nejdůležitější je praktičnost, proto má-li polička plnit svůj účel a ne jen zdobit koupelnu, měla by být umístěna poblíž vany, aby na ni koupající se člen rodiny bez problémů dosáhl. Skákání po koupelně by v tomto případě mohlo způsobit spíše úraz.

Malí, ale užiteční pomocníci

Podobně nám pomůžou i držáky na kartáčky či zubní pastu nebo na mýdlo. Věci v nich mají své místo a neválejí se zbytečně po umyvadle nebo v horším případě přímo po místnosti. V současné době jsou k dostání i doplňky z porcelánu, které můžeme vybrat přímo k barvě obkladaček. Koupelnu tak oživíme a zároveň uspořádáme nezbedné pomocníky osobní hygieny. Příjemnou službu udělají i držáky na vatové tampónky. Ty ocení zejména ženská část domu.

Co oceníme nejvíce? Využitý prostor pod umyvadlem. Kam jinak schovat prací prášek nebo ručníky? Tady se nevyplatí příliš experimentovat, proto je nejlepší koupit umyvadlo rovnou se skříňkou. Předejdeme tak malým karambolům, snažíme-li se „napasovat“ příliš velkou skříňku pod příliš nízké umyvadlo nebo naopak.

Martina Tlachová
Foto: www.jiriprasek.cz, Neckermann, Kouba Interier

25.10.2007 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist