Ručně vyráběná keramika – unikátní design vaší koupelny

Toužíte po netradičním a osobitém charakteru koupelny? Máte rádi jedinečný styl a originalitu? Zkuste zvážit i použití ručně vyráběné keramiky. Tato mnohdy opomíjená technika umožňuje vytvořit zcela výjimečný interiér.

Stylový design má své místo v každém moderním obydlí, koupelnu nevyjímaje. Právě zde se ale mnohdy uchýlíme k větší uniformitě oproti ostatnímu interiéru. Chcete-li s šedí zatočit a začít pěkně od základu, máte dnes řadu již možností.

Nudí vás běžná vana či umyvadlo? Můžete si pořídit barevné a navíc ručně malované. Snadno seženete i ručně vyráběné obkladačky. Takovou dlaždici v rozměru 10×10 cm pak pořídíte od 20 korun za kus. To sice není nejlevnější, ale za tu parádu to stojí.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

Obkladačky se vyrábějí z hrnčířské hlíny, jsou vypáleny při teplotě 900 °C a následně ručně dekorovány sítotiskem. Výrobce uvádí, že některé dekory jsou až sedmkrát ručně zpracovány, než je jejich design kompletní. Dlaždice jsou poté rovnány do rastrů a putují do tradiční pece k druhému vypálení, při kterém se tvoří glazura. Výsledkem celého procesu je pak obklad „co kus, to originál“.
Pokud preferujete na milimetr přesné výrobky, není pro vás ručně malovaná keramika tou nejlepší volbou. Patříte-li však do skupiny, kterým drobná barevná odchylka nebo rozpitá barva nevadí, budete takovou koupelnu milovat. Zmíněná nepřesnost je přece důkazem, že na tomto předmětu zanechala svou stopu lidská ruka.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Pokud jde o odolnost ručně vyráběné keramiky, obklady a nejrůznější doplňky snesou běžnou zátěž. Jinak tomu je u umyvadel, které jsou oproti běžnému o poznání křehčí.  Takové ručně vyráběné umyvadlo potom seženete za sedm tisíc. Je také pravda, že glazura může na některých barvách časem lehce popraskat. Tím však vznikne jen patina, která funkci předmětu nijak neovlivňuje.

Ivana Karasová
Foto: lagartija.cz

8.9.2010 2:10

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist