Rubikovou kostkou o zeď nebo na zeď?

Když vám to nejde, tak to mrskněte na zeď. I tak by se dal pojmenovat tento článek, který mapuje nový fenomén a využití známého hlavolamu, jež slavil úspěchy před třiceti lety.

Jistě ještě máte v živé paměti večery, kdy jste vzteklí zkoušeli najít ten správný trik nebo cestu na složení Rubikovy kostky. Nebyli jste sami. Ve světě jsou takoví borci, kteří to dokáží za necelou minutu nebo ji skládají nohama!!

Designer Pete Fectau, (jehož pohnutky neznáme) vytvořil za použití  4242 Rubikových kostek portrét Martina Luthera Kinga, který má rozměry 5,8m x 2,6m x 5,7 cm a váží 454 kilogramů.
Sestavit portrét podle návrhu trvalo 40 hodin a instaloval se  za pomoci 6 dobrovolníků téměř 6 hodin.

Tento zajímavý nápad nahrává novodobému interiérovému designu. Vzhledem k tomu, že častěji než dříve měníme prostředí okolo sebe, ať už je to výmalba, či tapety na stěnách, pokud bychom samozřejmě v menším měřítku využili kostky jako neobvyklé dekorace, mohli bychom si její barvy přizpůsobovat podle naší momentální nálady.

Dokážeme si také představit obrazy z Rubikových kostek na stěnách dětských pokojů, které by zdobily portréty Justina Biebera nebo hrdinů z upíří ságy Twilight.

kostka.jpg

Zdroj: archiv redakce

Sabrina Harisová
Foto: Freshome.com

8.11.2011 12:31

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist