Rozverná restaurace, kde visí ze stropu lasagne

Do restaurací se chodí nejen na dobré jídlo, ale i užít si příjemného prostředí. Proto si majitelé restaurací najímají nejen vynikající šéfkuchaře, ale také přední architekty, kteří se starají, aby zážitek z návštěvy byl dokonalý. Dnes vám takovou restauraci s vtipným a nápaditých interiérem ukážeme.

jesticowhiles_lasagna-mia-7-1100x618.jpg Celá galerie 9 Zdroj: archiv Jestico + Whiles

Brutalistní budovu z 80. let architektky Věry Machoninové v Ječné ulici nepřehlédnete. Objekt na první pohled zaujme výraznou fasádou, kterou tvoří obložení z modrých kovových desek. Původní účel stavby, a to poskytování ubytovacích kapacit, již před časem nahradilo převážně kancelářské využití. Ovšem sídlí zde i umělecká galerie a v úrovni ulice také nově otevřené italské bistro Lasagna Mia, které do centra Prahy přináší nefalšovanou italskou atmosféru i tamní chutě.

Stylová a útulná atmosféra jsou výsledkem týmové práce designérů pražské pobočky londýnského studia Jestico + Whiles.

Lasagne nejen na talíři

Lasagne jsou tradiční italský pokrm původem z Neapole, který se připravuje vrstvením těstovin, bešamelové omáčky, masa a v různých variacích také sýra a rozmanitých druhů zeleniny. Lasagne se také jmenují těstoviny, které se pro přípravu tohoto jídla využívají. A právě ty se staly inspirací pro výzdobu celého interiéru, kterému dodávají lehkost a moment překvapení.

Přibližně 3 000 kusů sušených těstovinových plátů shlíží z modře vymalovaného stropu, který barevně odpovídá odstínu původní fasády, a vytváří nápaditý přechod mezi interiérem a venkovním světem. „Při večerním osvětlení je navíc možné pozorovat zajímavou stínohru,“ říká Sean Clifton, ředitel pražského studia Jestico + Whiles.

A dřevo imitující… lasagne

Ústřední stěnu hned za pultem sloužícím pro výběr jídla a objednávky obsadily dřevěné police. Na nich jsou vystaveny kuchařky, typické ingredience pro přípravu italských pokrmů a čerstvé bylinky.

Jídelní části dominuje dlouhá barevná lavice, variace židlí Ton a speciální obdélníkový stůl tvořený z dřevěných vrstvených desek opětovně evokujících těstovinové pláty lasagní. Stejný detail je zřejmý i u objednávkového pultu a na dekoru v dolní části příčky před profesionální kuchyní, která je v úrovni očí oddělena čirým sklem. Zákazníci mají díky tomu příležitost sledovat kuchaře při práci.

Ve světlých tónech

Ventilační systém a osvětlení byly s respektem k původní historické budově upraveny, takže se zvýšila světlá výška a místnost opticky získala na vzdušnosti.

Betonová konstrukce na nosnících a sloupech byla pokryta bílou barvou s nádechem do šeda tak, aby byl zachován jednotný vzhled, kvalita a aby vynikl detail struktury, který je zřejmý především za denního světla.

Okolní stěny jsou taktéž ve světlých tónech, nicméně oživují je nápisy v italštině a popartové ztvárnění busty Davida od Michelangela Buonarrotiho s popiskem „Lasagne jsou jídlem bohů“.

 

13.6.2019 10:30 | autor: Z dostupných zdrojů vytvořila redakce

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist