Rozkládací stůl, kterým se můžete pochlubit

Co mají společného poslední ročníky veletrhů For Habitat, For Interior, Pragointerier nebo For Furniture? Na všech sbírala ocenění firma Kaplan nábytek, na první pohled nováček na českém nábytkářském trhu, ve skutečnosti však společnost s tradicí sahající až do třicátých let minulého století.

Za úspěchem u laické i odborné veřejnosti stojí především inovativní technické řešení rozkládání stolů spojené s nekompromisním důrazem na řemeslnou kvalitu. Jednoduché nebo dvojité rozkládání dovoluje zvětšit postupně délku stolu podle počtu hostů až na dvojnásobek. Přitom i při plném rozložení mají stoly díky speciálním závěsům vyrobeným dle vlastní specifikace německým výrobcem nosnost nejméně 110 kg.

Málokdo při prvním setkání s tímto stolem věří, že je rozkládací. Zároveň i při jeho plném rozložení zůstává boční linie včetně lubu nepřerušena, a je tak zachován původní vzhled stolu. Vysokou variabilitu stolu oceníte při rodinných oslavách nebo návštěvách kamarádů a známých.


Veškeré prvky potřebné k rozložení stolu jsou důmyslně ukryty uvnitř, a není tedy nutné je ukládat zvlášť. Standardně je mechanismus rozkládání umístěn v jedné z čelních stran stolu. Po uvolnění aretace stolu se jeho čelo vysune tak, aby bylo možné vyklopit vložené vnitřní desky.

Velká inspirativní galerie stolů

Ty se jednoduchým rotačním pohybem vysunou na úroveň desky stolu, kde se opět zajistí. Strana stolu, která se vysouvá, je pro snadný pohyb opatřena malými skrytými kolečky. Celá manipulace tak nevyžaduje téměř žádnou fyzickou sílu.

Obdobný mechanismus je využíván i v konstrukci tentokrát celomasivního stolu. Při jeho výrobě je navíc používán materiál dostatečné délky, aby kresba dřeva na vkládané části desky stolu po jeho rozložení navazovala na kresbu desky v její nerozložené části. A to i ve verzi s vícenásobným rozkladem.

Firma šla tak daleko, že v celomasivním programu dodává i rozkládací lavice založené na stejném principu. Rozkládací lavička do bytu není pro každého, ale vaši návštěvu zaručeně překvapí.

Neotřelá technická řešení spojená s precizním řemeslným zpracováním jsou zárukou toho, že tyto stoly budete rádi používat třeba i desítky let.

Více na www.kaplan-nabytek.cz

 

Komerční prezentace

24.9.2012 8:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist