Rozdělte svůj interiér efektně a s nápadem

Nejen dispozičně velkorysé prostory potřebují občas nějaký předěl v místnostech anebo oddělení určitých užitkově odlišných ploch, ale i menší, či dokonce malé prostory potřebují svůj tichý kout anebo rozčlenění. Nemusí to být vždy jen paraván, který dokáže účelně rozčlenit pokoj, ale mohou to být nejrůznější jiné stěny, zástěny, rolety anebo efektně realizované skvělé vychytávky, které by nás možná ani nenapadly! Nechejte se tedy inspirovat.

Maximalizujte prostor, využijte každý centimetr

Dnes jsou velmi populární půdní interiéry, protože je to způsob, jak maximalizovat prostor a využít každý centimetr. Přesto, že prostor by měl být od samého začátku budování rozdělen do zón, často tomu tak nebývá. Nejlepším nástrojem k tomu, jak jej rozdělit, je objednat si nebo si vlastnoručně zkonstruovat dělič místnosti. Pokojový dělič dává prostředí náležitou flexibilitu. Je tak možné změnit funkci a strukturu místnosti bez větší námahy.

Různé typy prostorových děličů

Pro vintage a shabby chic typy interiérů se skvěle hodí staré dveře, které tuto roli děliče sehrají zkrátka dokonale. Děliči prostoru lze přiřadit kromě původní funkce ještě další, může se stát skvělým úložným nebo odkladním prostorem. Tvoří-li ho poličky, nebo otevřená stěna ve formě knihovničky, můžete si sem dát své knihy, hrnkové rostliny, víno nebo spoustu jiných věcí. Něčí oblíbená představa může vypadat tak, že jako dělič funguje krb. Krb dodá místnosti nádech romantiky, hřejivý pocit pohodlí a luxusu zároveň.

Dekorativní modely vytvořené návrháři

Mnoho dekorativních modelů prostorových děličů je vytvořeno na míru bytovými designery v různých barvách a odlišném materiálovém provedení. Nechte se inspirovat následujícími příklady! V dnešní fotogalerii jich naleznete opravdu dostatek, takže vybrat by si z nich mohl opravdu každý.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: digsdigs.com

11.5.2015 12:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist