Rostoucí nábytek – vánoční dárek nejen pro radost, ale i pro zdraví

Blíží se období Vánoc a vy zvažujete, co dát svým nejbližším pod stromeček? Rostoucí nábytek není dárek jen pro děti, ale překvapivě může být dárkem i pro rodiče. Jak je to možné? Pojďme se podívat na existující možnosti.

Kdy je rostoucí nábytek dárkem pro děti?

Dítě by mělo pod stromeček dostat něco co, jej zabaví a co má rádo – moderní hračku, sportovní vybavení nebo třeba knížku.

Proč by měl být zrovna dětský nábytek dárkem? Pokud dítě nastupuje do školy nebo už do ní nastoupilo, je obvykle nutné vybavit celý pokoj, aby vyhovoval potřebám malého školáka. Jde o investici, která není zanedbatelná a tento typ nábytku je tedy ideální jako dárek. Dítě dostane něco navíc a prvňákům se stůl a židle, které navíc působí tak dospěle, opravdu líbí. Tím skutečným dárkem je, že od nízkého věku mají možnost sedět správně a to prospívá zdravému vývoji páteře a svalového korzetu. V budoucnu je nebudou bolet záda jako je dnes u dospělých běžné.

Koupě správného rostoucího nábytku není samospásná, nezapomeňte nábytek správně nastavit a dítě kontrolovat, že správně sedí.

A kdy je rostoucí nábytek dárkem pro rodiče?

Rostoucí nábytek je široká skupina, která kromě stolů a židlí pro školáky zahrnuje židličky pro menší děti, již od necelého roku. Rostoucí židle umožní malému dítěti sedět spolu s rodiči a dalšími členy rodinu u „hlavního“ stolu, takže je to spíše rodinný dárek než jen pro rodiče, ale nakonec budou díky němu spokojeni všichni. Židle zajistí zdravé sezení pro dítě, navíc má jednu židli na celé dětství. Ve výsledku se jedná o dobrou volbu i z hlediska rodinného rozpočtu.

Správná volba a správné nastavení

Závěrem přidáváme ještě doporučení.

  • Ne každá rostoucí židle se hodí k rostoucímu stolu. Pokud pořizujete rostoucí nábytek nezapomínejte vše vhodně zkombinovat. Dřevěné rostoucí židle rostoucí stůl nepotřebují, židle pro školáky ano. Více informací si přečtěte v článku, „Jaké jsou vhodné sestavy dětských stolů a židlí“ a „Jak použít rostoucí židli ke stolu s pevnou výškou“.
  • Rostoucí nábytek je potřeba vždy správně nastavit. Pro jednoduchost existuje pravidlo 3 pravých úhlů, které platí nejen pro děti, ale i pro dospělé. 1. Výška sedáku je taková, aby kolena svírala přibližně pravý úhel. 2. Hloubka sedáku je taková, aby přední hrana netlačila pod koleny a zároveň, aby bedra byla podepřena, tím dostaneme pravý úhel v kyčlích. 3. Výška pracovní desky je tak, že když správně sedím, tak ruce volně položené na desce svírají v loktech přibližně pravý úhel.

Jak vidíte, rostoucí nábytek může a je vhodným dárkem nejen na teď, ale především pro budoucnost dětí.

Článek byl vypracován ve spolupráci s Ing. Pavlem Kočárkem, majitelem eshopu www.rostoucinabytek.com.

16.11.2018 6:37 | autor: Komerční prezentace

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist