Rostliny pro tmavé kouty

Ne všem pěstitelům pokojových květin je dopřáno pěstovat jakékoli druhy, a to právě proto, že někde není možné zajistit rostlinám dostatečné světelné podmínky. Naštěstí však existuje celá řada pokojových rostlin, které jsou nenáročné na světlo. Jedná se přitom o bujně rostoucí, rozkošné rostliny, které však snesou i více světla, pokud jim ho dopřát můžeme.

Jestliže vycházíme ze stanoviska, že bez světla není život, pak to v péči o rostliny znamená, že neexistuje uspokojivý růst a kvetení bez dostatku světla. To platí zejména pro ty pěstitele pokojových rostlin, kteří umisťují rostliny po pokoji jen podle svého vkusu a smyslu pro krásu.

 

Zajímají vás pokojové květiny? Informujte se na forum.living.cz

 

Kdo chce mít ze svých rostlin stále radost, nebude hledět pouze na svůj dojem, ale bude chtít i pro rostliny to nejlepší, proto udělá dobře, když je neumístí příliš daleko od jejich životního elixíru – světla. Na světlo méně náročné rostliny by měly být umístěny do maximální vzdálenosti 2 m od okna.

Velká inspirativní galerie rostlin

Mezi rostliny, které na místech na světlo chudé ukazují své světlé stránky, patří africká fialka (Saintpaulia), exotická toulitka (anturie), brambořík (cyclamen), řemenatka (clivia), žumen (cissus), parožnatka (platycerium) a další.

Vybírat je také možné z nekvetoucích, zelenými listy okrasných rostlin jako jsou šeflera (schefflera), ficus pumila, šplhavník (scindapsus), blahočet (araucaria) a břečťan (hedera), gumovník (synadenium) a některé druhy filodendronů. Také kapradiny snesou spíše přistínění, ale nesmíme u nich zapomenout zajistit jim vzdušnou vlhkost.

Světelné podmínky můžeme rostlinám vylepšit také za pomoci umělého osvětlení. Pamatujeme také na to, že pro všechny tropické květiny nemusí být největším nepřítelem nedostatek světla, ale spíše průvan.

Pokojovým rostlinám se dále věnujeme například v našem článku „ Nejlepší rostliny do paneláku – znáte je“.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: lepidoptera.butterflyhouse.com.au, summerhillgardencentre.co.uk, tarjeplanta.es, 4.bp.blogspot.com, thegreenedition.com, metafro.be, 1.bp.blogspot.com, old-hall.com, artofbonsai.org, fineartamerica.com, jogindernursery.com, 1zoom.net, cyclamen.com, savewater.com.au, interiorexteriorplan.com

5.3.2013 12:50

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist