Romantický interiér?

Genius loci a nebo možná prozaičtěji řečeno, obyčejná „atmosféra“ obytného interiéru, je dána povahou zařizovacích předmětů. Pomíjíme teď pochopitelně zcela orientaci interiéru ve vztahu k domu a okolí, tedy např. výhled z okna, ale pokud se budeme snažit vytvořit třeba právě tedy onen „romantický“ interiér, přeci jenom bude mnohem jednodušší změnit pomocí užití několika doplňků právě onen interiér, než se pokusit ovlivňovat krajinu za oknem, který tedy bohužel poskytuje např. pohled do betonové hradby okolních panelových domů. A jaké jsou to ty doplňky?

115576-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Zvýšení intimity, možná osobitosti a zabydlenosti interiéru, tedy možná vytvoření jaké si „romantické“ atmosféry, která mnohým bydlícím dle jejich ohlasu chybí a kterou si tak zvaně jezdí užít ven za město, je možné vytvořit a nebo alespoň se k ní přiblížit, pomocí některých více či méně drobných doplňků. Ty by se měly stát nositeli onoho – dejme tomu romantizmu. A pak už není třeba chodit daleko. Atributy romantického interiéru jsou vidět v každém lyričtějším filmu, který se snaží zavést diváka do 19. století, kde se romantizmus narodil.

Svícny a teplé barvy světel

Svícny nemusí být jen o tom, že nesou svíčku a zabraňují stékání vosku na podlahu nebo stůl. Svou roli nemusí hrát pouze v okamžiku, kdy je noc a nebo tma a svíčky hoří svým přísným, teplým a nebo jinak vnímaným plamenem. Svícny mohou být zajímavým doplňkem interiéru i přes den, kdy v nich „spí“ příslib večera a onoho světla svíček. V tomto duchu je možné svícny také vybírat. Zajímavé a zcela „romantické“ jsou pochopitelně kované stojící (podlahové, sloupové) svícny, které doslova vyzařují onu postrádanou atmosféru.

Velká fotogalerie moderních interiérů

Závěsy a třeba i postel s nebesy

Dnešní trendy jsou v duchu snadné a bezproblémové údržby interiéru proti všemožným detailů a doplňkům, které sice umí tzv. vytvářet atmosféru, ale zároveň jsou např. prostředím pro hromadění prachu a fungují jako živná půda pro roztoče, moly a nebo jiné živočichy a látky, které mají povahu alergenů. A přesně takovým doplňkem jsou těžké a nebo nařasené závěsy. K zámecké / romantické atmosféře může přispět i něco tak nepřehlédnutelného, jako je postel s nebesy a sehnat takovou postel není nemožné sehnat v nabídce jiných, než zcela běžných prodejců.
Přejeme Vám zcela zámeckou dobrou noc

Jaroslav Zákolanský
Foto firem Truhlářství SLOVÁK, www.nabytek.online, Signd

2.10.2006 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist