Romantické spaní vytvoří něžné lůžkoviny

Pokud máte romantické sklony, ale nechcete to přiznat, můžete se vyřádit aspoň v intimitě ložnice. Tam se navíc romantika docela pěkně hodí a určitě vám její něha přivodí pěkné sny.

Pro to, aby se váš byt nebo pokoj proměnil v romantický budoár, potřebujete odpovídající kousky nábytku, lamp, vhodné barvy, vzory, koberce, polštářky… V ložnici vám úplně postačí zvolit správné povlečení a lehce ho doplnit nějakou drobností v podobě vázy, lampy, koberečku, nočního stolku. Máte-li ovšem odpovídající postel, pak jste vyzbrojeni přímo dokonale.

Barvy a vzory

Většinou mají romantické barvy jemné odstíny, vládnou mezi nimi všechny tóny růžové, fialové, stříbřité a pochopitelně bílá, ať už má podobu právě napadlého sněhu, či je „offwhite“. Všechny ty bělavé, lehce krémové, v náznaku pudrové či perlově opaleskující sem patří. Neznamená to ovšem, že romantika je fádní, mdlá a nudná, právě naopak.

O dynamiku se starají květinové vzory, ptáčci a motýli, kteří – vetkáni – usedají na povlečení. Rafinovaně dílo završuje krajka, která by optimálně měla být vyrobena ručně stejně jako jemná výšivka. A když se, jak uvidíte na fotkách, do romantiky pustí Angličané, může být i hodně barevno a veselo, do domu vstupuje zemitý anglický venkov, který si květinový vzor klidně dá nejen na postel, ale i na tapety, čajové konvice, talíře a ubrusy, a vy se v tom kupodivu cítíte útulně.

Držme se ale textilu pro postýlky. Může být s tiskem i vyšitý, lemovaný krajkou či barevnou paspulkou a dohromady by to mělo vyvolat právě ten romantický pocit. I proto se kombinují různé vzory i materiály, aby výsledný dojem byl stoprocentní. K tomu nutně přistoupí již zmíněné drobné doplňky. Je to třeba volba barev květin, které dáte do vázy vedle postele.

Stínítko na lampičku na nočním stolku, pléd, který ležérně položíte přes povlečenou postel. Hodně dělá poloprůsvitný sněhobílý závěs na oknech a ty živé květy, které pečlivě vyberete v odpovídajícím tónu. Dodá-li vám váš byt nějaké to táflování na stěnách, krásné bílé vysoké dveře, štuky na stropě – to už je jen romantický bonus navíc. Ale nezoufejte. Nic se nemá přehánět a jemná tapeta a trochu ruční práce udělá svoje kouzlo i v jinak prozaickém paneláku.

Text: Vladimíra Storchová

16.11.2016 3:03

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist