Romantická koupelna jako „dámský budoár“

Co to je „romantická“ koupelna? A jak vypadá koupelna, když je jako „dámský budoár“? A co to vlastně budoár znamená a jak se něco takového dělá? Ve slovníku cizích slov si můžete přečíst, že „budoár“ představuje elegantní dámský pokoj určený k přijímání osobních návštěv, k intimním schůzkám a také k péči o svůj zevnějšek …

Když odhlédneme od určení budoáru pouze příslušníkům ženského pohlaví, tak je vlastně dnešní koupelna ve svém určení budoáru vlastně velmi blízko. Pochopitelně, že k diskusi jsou také ony „intimní schůzky“, ale pokud si pod pojmem „intimní schůzka“ představíme např. návštěvu lazebníka a pokud pak onoho lazebníka zaměníme za masážní sprchování nebo vířivou koupel, tak poté už „budoár“ a „moderní koupelna“ vlastně splývají takřka ideálně. A romantika?

Jak vypadá „romantická“ koupelna?

Jaká musí být koupelna, abychom o ní mohli říct, že je „romantická“? Musí být „intimní“? A nebo tzv. milá? Vlídná a nebo připomínající staré časy, o kterých se většinou s nostalgií říká, že to byly časy nejen „staré“, ale k tomu ještě „dobré“, tedy „staré dobré časy“? A co to všechno konkrétně znamená? Květinové vzory? Elegantní křivky, přítmí?

Když něco označíme za „romantické“ tak tím vlastně mluvíme buďto o romantické koupelně v historickém slova smyslu a tedy o koupelně z 19.století a nebo můžeme slovem „romantická“ myslet pocit, který v nás taková koupelna vyvolává a romantická nám bude připadat koupelna naší babičky a nebo koupelna v domě, ve kterém jsme prožili dětství. A to je ono. Vzpomínky, osobní vztah, emoce a city. Pokud dokáže koupelna, tedy její barvy, tvary, uspořádání a materiály vzbuzovat takovéhle naše reakce, tak pak můžeme takovou koupelnu označit jako „romantickou“.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen


TIP: romantickou atmosféru nejsnadněji docílíte pomocí světel a stačí tedy např. vyměnit stínítko u vašeho koupelnového světla. A pak jsou to také doplňky, které jsou „zbytečné“ ale které umí vytvářet atmosféru. Takže zkuste třeba tolik „obehrané“ ale vždy fungující svíčky, respektive nějaký pěkný svícen. A nebo máte v koupelně prostor třeba pro pověšení dlouhého romantického závěsu?

Romantická inspirace také ZDE.

 

Red.
Foto: Villeroy & Boch

8.6.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist