Romantická inspirace – květiny v čajových šálcích

Potřebujete po dlouhé zimě zvednout náladu? Snadný recept! Vytvořte si doma nějaké hezké aranžmá a uvidíte, že se s každým pohledem na něj budete cítit o něco lépe. Máme pro vás hromadu inspirace!

shutterstock_205723774-1100x618.jpg Celá galerie 47 Zdroj: shutterstock.com

Květiny v čajových šálcích mohou plnit různé dekorační funkce, poslouží při oslavě narozenin, mohou se stát zajímavým nápaditým dárkem, ale také překvapením, pokud jste bezradní a nevíte si rady se slavnostní výzdobou. Taková hezká, i když drobná dekorace pak nejen v nás, ale i v našich hostech vyvolá jistě sváteční a dobrou náladu.

Do naší fotogalerie u článku jsme vybrali opravdu velké množství inspirativního materiálu, z něhož si každý vybere jistě i to své aranžmá.

Příroda souzní s květinovým motivem

Květiny jsou krásné samy o sobě a vložené do okouzlujících čajových šálků s motivem květin jsou ještě mnohonásobně hezčí. Dekorace se bude hodit k slavnostnímu nedělnímu pohoštění přátel, k slavnostní večeři ve dvou anebo jako dekorace do místnosti, do níž nelze umístit žádné větší aranžmá.

romanticka-inspirace-kvetiny-v-cajovych-salcich-2.jpg

Zdroj: archiv redakce

Jak na aranžmá v šálku

K výrobě tohoto aranžmá zvolte buďto šálek s květinovým či rostlinným motivem, nebo čistě bílý čajový šálek. V jednobarevném pěkně vyniknou pestré květy.

Do šálku vložte vodou nasáklou zelenou aranžovací hmotu, takzvaný florex, seříznutý nožem na potřebnou velikost a tvar.

Do florexu pak vypichujte jednotlivé květy, které máte k dispozici. Začněte většími květy do středu aranžmá a směrem k okrajům používejte květy menší.

Na takovéto aranžmá využijete skvěle i květy z vlastní zahrady anebo květiny, kterým se ulomily stopky nebo je bylo třeba výrazně zkrátit. Musíme však počítat s tím, že ze šálku se voda vypaří rychleji, proto je nutné ji pravidelně doplňovat.

23.2.2021 11:48 | autor: Zuzana Bohdalová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist