Romantická inspirace – květiny v čajových šálcích

Přiznejme si, že někdy se nám, zvláště ženám po romantice opravdu silně zasteskne. Co v takovou chvíli dělat, když se zrovna nepohybujeme v romantickém prostředí a na blízku není nikdo, kdo by nás romantikou zahrnul? Můžeme si vytvořit doma anebo na svůj pracovní stůl do kanceláře malé romantické aranžmá z květin naaranžovaných v okouzlujícím čajovém šálku. Pojďme tedy na to!

132975-1100x618.jpg Celá galerie 47 Zdroj: archiv redakce

Vyberte si inspiraci

Do naší fotogalerie u článku jsme vybrali opravdu velké množství inspirativního materiálu, z něhož si každý vybere jistě i to své aranžmá. Květiny aranžované v čajových šálcích mohou plnit různé dekorační funkce, poslouží při oslavě narozenin, svátků, mohou se stát zajímavým nápaditým dárkem, ale také překvapením, pokud jste bezradní a nevíte si rady se slavnostní výzdobou. Taková hezká, i když drobná dekorace pak nejen v nás, ale i v našich hostech vyvolá jistě sváteční a dobrou náladu.

Příroda souzní s květinovým motivem

Květiny jsou krásné samy o sobě a vložené do okouzlujících čajových šálků s motivem květin jsou ještě mnohonásobně hezčí. Dekorace se bude hodit k slavnostnímu nedělnímu pohoštění přátel, k slavnostní večeři ve dvou anebo jako dekorace do místnosti, do níž nelze umístit žádné větší aranžmá.

Příprava aranžmá v šálku

K výrobě tohoto aranžmá zvolte buďto šálek s květinovým nebo rostlinným motivem, nebo čistě bílý čajový šálek. V jednobarevném pěkně vyniknou pestré květy. Do šálku vložte vodou nasáklou zelenou aranžovací hmotu, takzvaný florex, seříznutý nožem na potřebnou velikost. Do florexu pak vypichujte jednotlivé květy, které máte k dispozici. Začněte většími květy ve středu aranžmá a směrem k okrajům používejte květy menší. Na takovéto aranžmá využijete skvěle i květy z vlastní zahrady anebo květiny, kterým se ulomily stopky, nebo je bylo třeba výrazně zkrátit. Musíme však počítat s tím, že ze šálku se voda vypaří rychleji, proto je nutné ji pravidelně doplňovat.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: jennaburger.com, weddingbee.com, fiftieswedding.com, capeantiqueshop.com, casarei.net, indulgy.ccio.co, theglamoroushousewife.com, floretcadet.com, vintagedishrental.com, etsy.com, unitedwithlove.com, blog.piccing.com, dreamingallday.com, duggans-serra.com, bloomsflowers.ie, sweetvioletbride.com, hendersonsflowers.co.uk, lovethispic.com, fanpop.com, rtfactflowers.co.uk, holicoffee.com, styleitlikeyoustoleit.com, mochatini.org, flowersbs.com, theglamoroushousewife.com, floretcadet.com, gardenista.com, carlyisinspired.com, mylusciouslife.com, hedgerowrose.com, sweetdesigncompany.squarespace.com, dreamfood.ua, boutiquebeachhuts.co.uk

26.2.2015 12:48

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist