Rohová sedačka? Je to skvělý tip!

Co je tím prvním kusem nábytku, který si pořídíte do nového bytu? Bude to jídelní stůl? Botník? Spíše to bude postel a nebo sedačka do obývacího pokoje. A možná to bude asi opravdu sedací souprava, neboť na ní se dá i spát. Pokud by tedy došlo na pověstné lámání chleba, tak by zřejmě skutečně většina z nás sáhla po gauči. Sice se zpívá, že „kdo má židli, ten bydlí“, ale s pohovkou, a zejména s rohovou, se bude asi bydlet lépe. A nebo chcete zbytek života strávit na židli?

Ať už si jako první pořídíte jakýkoliv druh nábytku, tak na sedací soupravujistě také velmi rychle dojde. Zvažte výhody řešení interiéru pomocí rohové sedačky.  A podle čeho vlastně vybírat?

Základní pravidla obecně- praktické vlastnosti

Nejprve zvažte, zdali chcete sedačkou vyřešit i nedostatek úložného prostoru a použít právě její případný úložný prostor např. pro lůžkoviny nebo pro sezónní oděv.

Druhou základní úvahou by měla být skutečnost, zdali potřebujete vyřešit také spaní pro hosty, které je většinou realizováno právě pomocí rozkládací pohovky. Právě rohové sedačky nabízejí často velmi komfortní lůžko

Velká fotogalerie sedacích souprav

Ptejte se také na kvalitu matrací, na jejich výplň a pak také na kvalitu potahového materiálu. Zajímat by vás měla odolnost proti oděru a tvarová a barevnostní stálost.

A proč právě rohová sedačka?

Rohová sedačkaje velmi společenské řešení. Pojme najednou více osob, které vlastně přiměje, aby seděli vzájemně více či méně tváří v tvář a aby tedy spolu hovořili. Vlastně tím přispívá k návratu k původní roli obývacího pokoje jako ke společenské a komunikační části bytu. Z obývacího pokoje se teď díky rozvoji domácí zábavy stává spíše televizní místnost. Všechny tváře sedících se pak upírají k obrazovce, která nahradila ono „teplo rodinného krbu“.

Rohová sedačka je zároveň elegantním a vlastně atypickým kusem nábytku, který má svou jasnou praktickou roli, těžko se bez ní obejdeme a zároveň může být atraktivním interiérovým solitérem.

Další inspirace pro vaše bydlení ve článku Návštěva v Sieben Residence jako podzimní inspirace pro bydlení

Red.
Foto: JV POHODA, kockoltuk.com, nativakoltuk.com

7.12.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist