Rodičovský test: Dětské kupé v Regiojetu

O jarních prázdninách jsem cestovala s celou rodinou z Prahy do Ostravy. Jeli jsme Regiojetem a vybrali si místa blízko dětského kupé. Je to prima volba pro rodinu s dětmi, které si tam mohou hrát a nemusí sedět celou cestu na sedačce v obyčejném kupé. Dětské kupé má svá pro i proti.

Pro rodiče to úplně není. Zatímco jinde mají elektrické zásuvky či stolky na odkládání pití, jídla či počítačů, v dětském kupé je to jen pro děti. Většinou ale není problém koupit si místa někde stranou a i s dítětem do kupé prostě docházet. Pak ale zas hrozí, že vám ve vašem běžném kupé někdo něco vezme nebo musíte mít vše stále s sebou. Také se prý stává, že ti, kteří si zaplatí těch 6 míst, která jsou v dětském kupé na sezení, mají právo vás do kupé nepustit.

Pro dospělé je dětské kupé nutné zlo

My si jednou koupili místa přímo v dětském kupé a nám dospělcům to nevyhovovalo. Především je tam veliký hluk a je to, jako by vás někdo nutil 3 a půl hodiny sedět na u malého dětského hřiště plného malých dětí. Od té doby si vybíráme sezení v nejbližším možném vedlejším kupé a děti do dětského kupé posíláme i samotné.

Plusy a minusy

Už se nám v létě stalo, že v dětském kupé nefungovala klimatizace a nešlo tam skoro dýchat. Zapnutou funkční televizi s pohádkami jsme tam ještě neviděli nikdy. Při poslední jízdě na ní jen leželo rozbité dálkové ovládání a opět nejela. Kdysi Regiojet také avizoval spoustu her a hraček, moc tam toho ale děti nemají. Neměl by to být zásadní problém, většina rodičů na dlouhé cesty vozí dětem vlastní hračky.
Přes všechny výtky prostě mají provozovatelé vlaků Regiojet od nás rodičů hodně plusových bodů. Dětem se většinou dětské kupé líbí a naše dospělácké starosti neřeší. Stačí jim těch pár hraček, které tam jsou, sezení uzpůsobené jejich velikosti, hezkou výzdobu a někdy snad i pohádky v televizi.

Dětské kupé (z informací provozovatele vlaku):

  • kupé je přednostně určeno pro rodiče s dětmi od 2 do 6 let
  • je to spíš herna
  • TV hraje dětské pořady, oblíbené filmy a seriály
  • jsou tu hračky
  • kupé je primárně určené pro klienty s rezervací, pokud kapacita kupé není naplněna, případně klienti z kupé souhlasí, je možné, aby kupé navštívili i ostatní děti, které mají rezervováno místo jinde ve voze
  • palubní personál nenese za děti zodpovědnost, je nutná přítomnost rodičů
  • je tu 6 míst na sezení/rezervaci, v rezervačním systému si je můžete rezervovat v tarifu Standard, pod čísly 61,62,63,64,65,66, kupé je vyznačeno ikonkou
  • můžete si ho prohlédnout ve virtuální prohlídce

Text a foto: Alice Kavková

9.3.2016 1:34

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist