Roca London Gallery – abstraktní pojetí v praxi

Jistá místa, budovy a stavby nejrůznějšího charakteru a zaměření, která jsou rozptýlena po celém světě, jako by byla předurčena k tomu, být něčím daleko víc než pouhými účelovými plochami. Taková místa v sobě zahrnují široké spektrum možností využití, s tím, že architektura daného prostoru nenapovídá cokoli konkrétního o smyslu jejich využití. Jedná se o architekturu dávající prostor a možnosti.

Zaha Hadid Architects , jedna z nejslavnějších světových skupin designérů se při návrhu jedné z těchto staveb Roca London Gallery inspirovala vodou a jejím prouděním. Celá velmi abstraktně pojatá budova a převážně její interiér má připomínat říční koryto.

V londýnské čtvrti Chelsea dokončila dvojnásobná vítězka jedné z neprestižnějších architektonických ocenění Stirling Prize Zaha Hadid spolu se skupinou dalších architektů futuristickou stavbu –  Roca London Gallery. Je to vlastně jednopatrový show room značky specializované na koupelnový sortiment. Tento objekt má rozsah 1 100 m2 a jeho vnitřní prostory jsou kromě výstavních ploch dány k využití kancelářím a konferenčním místnostem.

Celá stavba působí jako by její proudy vymodelovaly v bílém betonu každičký detail. Tři téměř organické otvory vypadají, jako by vznikly působením vodní eroze. Námět všudypřítomné a plynoucí vody má za úkol sjednocovat interiérexteriérem.

Interiér vybavený nejmodernějšími audiovizuálními a osvětlovacími zařízeními je futuristickým pohledem na možný směr, kam by se stavby budoucnosti mohly ubírat. Tento úžasný interiér dává návštěvníkům jedinečnou možnost okamžité komunikace se zde prezentovanou značkou Roca. Seznamuje veřejnost pomocí moderních technologií s historií společnosti, s hodnotami, které zastává a také s jejími současnými výrobními hity.

Veškerá práce a zaměření firmy Roca se týká udržitelnosti a inovace, designu a úspory vody. Prezentace značky Roca neprobíhá pouze v londýnské galerii. Ta se připojuje k jedinečným prostorám výjimečného typu, které jsou i v dalších městech Evropy, například k Roca Madrid Gallery, Roca Lisboa Gallery a Roca Barcelona Gallery. Tato elitní sestava výstavních galerií představuje pro společnost Roca  prostory pro prezentaci velké hrdosti na svůj um a designovou tvorbu.

Přínos významné architektky Zaha Hadid je ve světě avantgardního designu považován za velmi významný. Její spolupráce s významnými firmami byla natolik obohacující, že autorka dokázala přinést do architektury všechny revoluční znalosti a uvést je do praxe.

Další netradičně pojatou designovou stavbou, o které jsme již dříve psali, je Dublin City University – budova připomínající pštrosí vejce.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: amazingprojects.infrawindow.com, cdn.3oneseven.com, huftonandcrow.com, 123inspiration.com, rocalondongallery.com, s3.amazonaws.com, artouride.com, i695.photobucket.com, 3. bp.blogspot.com

12.7.2013 1:43

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist