Revoluce v zařizování kuchyní. Už je nerozeznáte od obýváku

Propojování obývacích pokojů s kuchyněmi se dostává na nový level. Současným trendem jsou kuchyně, které se designově nijak neliší od obýváků. Podívejte se, jak to vyřešily přední světové firmy.

aran-cucine_penelope_1-1-1100x618.jpg Celá galerie 26 Zdroj: Aran Cucine

Velký obývací prostor, který spojuje kuchyni s jídelní zónou a obývacím pokojem je dlouhodobý trend. Dříve ale bylo na první pohled jasné, kde se připravuje jídlo, kde jíme a na kterém místě se bavíme a díváme na televizi. Jenže nábytkové firmy jdou dál a snaží se oba prostory do sebe více integrovat.

Někdy je výsledek tak dokonalý, že nábytek obou zón je stejný, jen jeho funkce se liší. Zařízení kuchyně je skryto za vysokými skříněmi a velký ostrov slouží jako přípravna jídla a prostor k vaření. Jindy jsou použity exkluzivní materiály, které bychom v čistě užitné části kuchyně hledali jen zřídka.

Bijou od Aran

Přední italský brand Aran Cucine vsadil na exkluzivitu materiálů a kamenem osadil nejen pracovní desku, ale také dveře skříněk. Vsadil na jedinečné vlastnosti tradičního materiálu, který je díky své nízké pórovitosti vysoce odolný vůči vodě, vlhkosti a nečistotám, poškrábání, změnám teploty a barvy.

Bílé horní skříňky spojují praktickou část s knihovnou a jídelním koutem a vytvářejí dokonalé propojení celého prostoru.

Aran Penelope

Zatímco Aran je nejprodávanější italská značka kuchyní za hranicemi Itálie, model Penelope je její vlajkovou lodí a jako takový se dočkal nové podoby.

V této vizualizaci kombinuje prvky rustikálního interiéru s ryze moderním pojetím. Horní skříňky úplně chybí. Nejčastěji používané věci sedí na policích na dosah pracovní desky, ostatní včetně lednice je skryto ve vysokých skříních částečně vsunutých v nikách. Design kombinuje světlé barvy s tmavým dřevem a obkladovým kamenem.

Rastelli Karan

Designér Karim Rashid a italská ikona kuchyňského nábytku Rastelli jsou dlouhodobými partnery, kterým se vzájemné propojení velmi vyplácí. Každá jejich spolupráce vzbuzuje velký ohlas.

Široká nabídka a velká variabilita nábytku, ostrovů, barev i materiálů umožňuje nekonečný počet kombinací do každého prostoru. Jejich promyšlená ergonomie slibuje, že se v nich bude opravdu skvěle vařit.

Rastelli R1

Pod konceptem R1 je podepsaný designér Ulisse Narcisi, který pojímá kuchyň jako útočiště před každodenním chaosem. Tato kolekce nabízí nekonečnou škálu modulů a barev pro každý interiér.

V tomto konkrétním interiéru je kuchyně pojatá jako blok vložený doprostřed obývacího prostoru. Použité nábytkové sestavy spojuje lesklý povrch skříněk bez úchytek. Úložné prostory pokračují za roh, aby pojmuly věci, které nejsou často potřeba.

Za dalším rohem se ukrývá klasický obývák. Netypicky je tak kuchyně situovaná mezi jídelní a obývací zónu, nenápadná a nic nerušící díky jednoduchému designu a bílé barvě.

22.6.2021 5:30 | autor: Jana Truksová

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist