Řešíte vytápění zimní zahrady, terasy, dílny…?

Zimní zahrada je určená pro celoroční pobyt, ale pokud se vám i letos zdá po krátké zkušenosti se zimou vaše zimní zahrada nehostinná, bude rozhodně potřeba s tím něco udělat. Existují desítky způsobů, jak si zimní zahradu vytopit. Máme pro vás jeden tip ne efektní a co do instalace zcela nenáročné vytápění. Postavíte ho či pověsíte a „je to“. Znáte Quartzové topení? Užijete jej také v dílně, garáži, na terase.

133371-1100x618.jpg Celá galerie 6 Zdroj: archiv redakce

Quartzové topení využívá topící technologií, která neohřívá vzduch, ale laicky řečeno pouze osoby a objekty, podobně jako slunce. Zároveň se jedná o topení, které můžete jako i jiný tepelný zářič nasměrovat přesně tam, kam potřebujete. Quartzové topení není nutné jakkoliv předhřívat a nebo čekat, až jeho výkon dosáhne maxima, neboť jeho náběh je okamžitý, asi jako u ohně, který je také horký v okamžiku, kdy jej zapálíte. Podle jednoho z dodavatelů stojí provoz takového topení o výkonu 2 kW  6 Kč/hod a 2kW je pak výkon, který mívají např. silnější koupelnová topidla určená pro velké koupelny k vytvoření tepelné pohody vhodné k pobytu bez oděvu.

Výhody a ceny

Výhodou této technologie je také skutečnost, že na rozdíl od ventilátorů nevíří prach a na  rozdíl od výkonných tepelných elektrických zářičů s topným kabelem či spirálou jsou quartová topení cca o 50%  v rámci provozních nákladů levnější. Tato topidla je možné používat jak v interiér tak venku. Ideální jsou pro zimní zahrady, garáže, dílny, terasy, neboť jsou odolná proti povětrnostním podmínkám, prachu a „hrubšímu“ prostředí. Malé topidla se mohou použít i v koupelně.

Inspirativní zahrady a terasy – Velká fotogalerie

Ceny se pohybují dle výkonu a určení cca od 6 000Kč.

Red.
Foto: TKF

5.1.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist