Řešíte světlo? Design? Hledáte lustr nebo lampu?

O lampách, lustrech a lampičkách se většinou uvažuje jako o světelném zdroji a předmětem zájmu je pak právě ono světlo, které vydávají. Takový přístup je pochopitelně v pořádku, ale je možné ho doplnit. Co kdyby se třeba právě lampy, lustry a lampičky staly zásadní součástí interiéru a navíc sehrály roli skutečného artefaktu? Lampa jako zdroj světla a zároveň designový solitér. Proč ne?

Světlo, design, lustr a nebo lampu jako kouzelníci v prostoru?

Již mnohokrát jsme se na stránkách magazínu Living.cz věnovali problematice světla. Světlo má zcela zásadní význam a ovlivňuje naše vnímání okolí a potažmo pak vnímání bytu. Světlo může být ostré, tvrdé, měkké, intimní a nebo jiné. Světlo umí vytvořit slavnostní a stejně tak např. romantickou atmosféru. Architekti se světlem pracují jako s nástrojem, který dovede proměnit jeden a ten samý prostor v prostor úplně jiný. Když se pak zohlední nejen tahle povaha světla, ale i pohledová kvalita či atraktivita třeba právě lampy či lustru, tak to vypadá, jako by světlobylo málem alfou i omegou samotného bydlení. A ono tomu tak v podstatě je.

Moderní designové interiéry – Velká fotogalerie

Světlo, design, lustr a nebo lampu? Designový solitér?

Pokud hledáte způsob, jak rychle a bez výrazných finančních nákladů proměnit vlastní bydlení, pak je možné zkusit se spolehnout na efekt světla. Velmi snadné je pak použití např. stojací lampy, která na rozdíl od lustrů a nástěnných svítidel nevyžaduje žádnou instalaci. Stačí ji jen přinést domů a zapojit.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie světel

TIP: jedním ze zajímavých způsobů řešení obytného interiéru je využití jednoho kusu solitérního nábytku. Znamená to, že se mezi poměrně konvenčním, a v prvé řadě účelovým nábytkem, se objeví jeden kus, jedno křeslo, pohovka, stolek a nebo právě lampa, která na sebe automaticky bude strhávat pozornost. Je to stejný princip, jako když si muži či žena oblékne běžné společenské šaty a ty pak ozdobí efektní vázankou, broží a nebo jiným doplňkem.

Velká fotogalerie moderního osvětlení

Další inspirace pro světlo, design, lustr a nebo lampu? Čtete ve článku I lampa může mít duši

Lampy – inspirativní fotogalerie


Red.
Foto: Ingo Maurer, Sirius design

2.12.2009 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist