Řešíte problém s malou koupelnou?

I malou koupelnu je možné zařídit tak, aby poskytovala potřebné pohodlí a k tomu všemu ještě dobře vypadala. Poradíme vám, jak na to. Je to vlastně velmi jednoduché. Stačí používat ty správné zařizovací předměty a vaše malá koupelna bude koupelnou dostatečně velikou!

Při zařizování koupelny platí několik základních pravidel, které se dají použít při vybavování jakékoliv jiné místnosti. Nejsou to pravidla, jenž by dovedla místnost zvětšit, ale mohou  zvýšit  její užitnou hodnotu.

Problém s malou koupelnou v bodech

Přehodnoťte stávající vybavení, zejména v případě věšáků, skříněk a jiného koupelnového nábytku. Platí to zejména pro nábytek, který zabírá podlahovou plochu! Podívejte se na přiložené fotografie.

Malé koupelny – inspirativní fotogalerie

TIP: Zkuste umyvadlo, které je současně i koupelnovou skříňkou! Ušetříte tím spoustu místa.

Problém s malou koupelnou mohou vyřešit závěsné toalety, bidety nebo závěsný nábytek. Jednak se vám bude takto vybavené koupelna dobře vytírat a současně se stane opticky a pocitově větší.

Nepřehlédněte! Velká inspirativní galerie koupelen

TIP: Využívejte rohy. Na trhu existují rohové urinály, rohová umyvadla, stejně jako rohové skříňky. Podívejte se na fotografie dole pod článkem.

Důležitou roli hrají vaše pocity a dojmy. Malou koupelnu bude jistě lépe zařizovat v minimalistickém duchu, který je sám o sobě redukční a snaží se být „co nejméně vidět“. Pokud se pokusíte udělat z malé koupelny romantickou koupelnu, může se vám podařit dosáhnout neblahého efektu, kterému se výstižně říká „přeplácanost“.

TIP: Nebojte používat výrazné barvy, ale nikoli barvy tmavé. Ideálně ty nejsvětlejší barvy dávejte na konec koupelny, tedy proti dveřím. Přidejte co nejvíce světla, máte-li okno do světlíku, určitě jej využijte, vyměňte tmavé či barevné sklo za sklo bílé.

A pochopitelně platí, že čím menší je místnost, tím rychleji se v ní vytvoří nepořádej, který by se ve velké koupelně ztratil. Proto je dobré malou koupelnu častěji uklízet. A čím méně věcí v koupelně budete mít, tím méně času vám úklid zabere.

Red.
Foto: Jika, Laufen

13.8.2010 12:00

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist