Řešíte podlahu? Seznamte se s tkaným vinylem

Pokud právě řešíte novou podlahu a chtěli byste do svého bytu či domu něco netradičního a moderního a nechcete ji pak celou zakrýt kobercem, možná byste se měli seznámit s tkaným vinylem s plastickou strukturou. Vypadá zajímavě, není okoukaný a má mnohé výhody.

121609-1100x618.jpg Celá galerie 29 Zdroj: archiv redakce

Tkaný vinyl je vlastně klasický vinyl, na jehož povrch je lepena vrstva utkaných vláken opět z vinylu. K jeho hlavním výhodám patří neotřelý vzhled, skvělý výběr v barevnosti a navíc možnost vytváření různých vzorů. I jeho údržba je snadná na rozdíl od údržby koberců, tkaný vinyl se dá totiž stejně tak dobře vytřít, jako vysát. Navíc je skvělým materiálem pro kombinaci s podlahovým vytápěním.

Z nevýhod lze vzpomenout poněkud složitější pokládku, než je tomu například u koberců. Má také poněkud vyšší pořizovací cenu.

Tkané vinylové podlahy jsou velmi vhodné pro silně zatěžované prostory. Mají vysokou třídu odolnosti, která se liší podle typu výrobku a také podle výrobce. Proto jsou tkané vinyly vhodné pro podlahy do obchodů, hotelů, kanceláří, chodeb, ale také do kuchyní anebo obývacích pokojů. Velkou výhodu má v pohlcování kročejového a prostorového hluku, navíc se netřepí a je odolný proti uklouznutí.

Tkaný vinyl se vyrábí také v takzvané formě „2tec2“, což znamená, že se jedná taktéž o syntetickou podlahovou krytinu vyráběnou z PVC, ale ve středech vláken z PVC je navíc skleněné jádro. Tkané vinyly 2tec2 se vyrábějí na žakárových tkalcovských stavech. Mají sekundární vrstvu z homogenního  PVC zpevněného netkanou textilií ze skleněných vláken.

Kolekce různých výrobců nabízejí jak široké spektrum využití, tak velkou pestrost dekorů. Z nabízeného sortimentu má možnost vybrat si opravdu každý zájemce.

A vrátíme se opět na začátek našeho dnešního článku. Pokud tedy řešíte podlahu a marně si lámete hlavu s tím, co by pro vás bylo nejlepším řešením, možná vám poradíme v našich článcích s názvy „Druhy kuchyňských podlah“ nebo „Tmavé podlahy představují teplou eleganci“.  Nechte se inspirovat.

Text: Zuzana Bohdalová
Foto: archiexpo.com, 1keysolutions.com.au, productfind.interiordesign.net, globalsources.com, angelita.ru, mocoloco.com, progenta.nl, arenascollection.com, archiexpo.fr, diytrade.com, laurabielecki.com, murafloor.com, indesignlive.com, solvinaward.com, habitusliving.com, texpro.net, porcelanosablog.com, fokal.com, flooring-concepts.co.uk, cfdflooring.com, unnaturalflooring.com, productfind.interiordesign.net, interiorsfromgreece.com, m.2tec2.com

19.11.2013 12:43

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist