Řešíte jídelní kout? V kuchyni?

Někdy stačí při řešení problémů mírně „popostrčit“ a to třeba jen formou inspirace. Pokud si lámete hlavu s jídelním koutem ve vaší nové či adaptované kuchyni, pak zkuste zvážit jeden elegantní způsob, který vypadá dobře v malometrážní a stejně tak i ve velkoryse pojaté kuchyni. A je to velmi prosté.

118669-1100x618.jpg Celá galerie 4 Zdroj: archiv redakce

Celé navrhované řešení je vlastně pouze o přehodnocení funkce pracovní plochy kuchyňské sestavy. Existuje několik variant tak, jak je ilustrují doprovázející fotografie. V každém případě má tento způsob vypořádání se s problémem jídelního koutu jednu podstatnou výhodu a tou je prostorová úspornost a nenáročnost, neboť samotné tělo kuchyňské sestavy se dostává do pozice multifunkčního nábytku, který zvládne být v našem případě pracovní deskou a stejně tak i deskou jídelního stolu. Nic dalšího nepřikupujete, žádný nábytek, snad jen ty potřebné židle. A nebo barové stoličky?

Kuchyně – velká inspirativní fotogalerie

TIP: zkuste se pak zamyslet nad tím, jestli by nebylo možné podobným způsobem zbudovat např. domácí bar. Je to zajímavý prvek v interiéru, který zvyšuje jeho společenskou hodnotu. O domácím baru jsme psali ZDE.

A ještě jedna drobná poznámka: v rámci tohoto řešení si vlastně budete moci pohrát s tvarovým i barevnostním zpracování židlí či barových stoliček, které pak celý jídelní kout dotvoří. A to je zajímavá výzva a není ani tolik finančně nákladná.

Jídelny – velká inspirativní fotogalerie

Red.
Foto: Poliform, Varena

24.6.2009 12:02

Čtěte dále

Chcete získávat nejnovější informace ze světa bydlení?

Přihlaste se k odběru našeho newsletteru vyplněním vaší emailové adresy.

Chyba: Email není ve správném formátu.
OK: Váš email byl úspěšně zaregistrován.

*Newslettery vám budeme zasílat nejdéle 3 roky nebo do vašeho odhlášení. Více informací na mailové adrese: gdpr@living.cz

TOPlist